Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy napozzak ha ennyire nem...

Hogy napozzak ha ennyire nem bírom a meleget?

Figyelt kérdés

Nagyon fehér a bőröm, de ha kiülök a napra azért mindig lesz egy kis színe, viszont nem tudok kimenni napozni. Nálunk most 26 fokot mutat a hőmérő (árnyékban), de már ezt se bírom. Ha kimegyek a napra 10 perc múlva fáj a fejem, hányingerem lesz és be kell jönnöm. Ma mikor jöttem haza sütött a nap az utcánkba alig bírtam hazavonszolni magam azt hittem elájulok. Mi lesz akkor 35-40fokba?! Tavaly azért ilyen nem volt... és nagyon szeretnék egy kicsit barnulni is meg ha el kell mennem valahova. Tudok ezzel csinálni valamit? Mert amúgy imádom a nyarat. előre is köszönöm:)

17/L


2013. ápr. 30. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos én is csak rövid ideig bírom a meleget,ezért napozni kizárólag víz közelében szoktam,és mikor száradni kezd a bőröm megfürdök,illetve sokat iszok. Ha amúgy is nehezen bírod,mindig legyen nálad folyadék és igyál gyakran.
2013. ápr. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm.:) Az a baj, hogy már most is rossz a közérzetem, fáj a fejem meg bágyadt vagyok ettől a melegtől és ez még közel sem a legnagyobb hőség.
2013. ápr. 30. 13:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Detto ugyanígy vagyok..Tegnap elvileg 29 fok volt mikor jöttem haza, mire hazaértem le kellett ülnöm és innom hogy össze ne essek..és fogtam beraktam a csuklóm a csap alá. Szerintem ha ezek nem lennének én is szeretném a nyarat, de így pokol az egész. Nem mehetek egész napra sehova mert pár óra után összeeső állapotban vagyok..
2013. ápr. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 lencsefőzelék ***** válasza:
Azért tavaly volt ennél sokkal melegebb is, a céges nagy klíma délutánra mindig leállt, ki kellett kapcsolni, hogy aztán reggel újult erővel tudjon indulni. A nagy meleget én is csak víz mellett viselem könnyen. Turistáskodáskor (főleg mediterrán országokban) azt csinálom, hogy ha találok csapot, megmosom/bevizezem az arcom, nyakam, hasam, hátam, mellkasom, ill. még a pólómat is egy kicsit, az is hűsít, amíg meg nem szárad. Persze emellé nem árt vizet is vinni, ami nemcsak ivásra jó, hanem laza mosakodásra is, ha nincs a közelben csap, kút, patak, tó. :)
2013. ápr. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!