Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Aggódom az egészségem miatt,...

Aggódom az egészségem miatt, mivel tudnám megelőzni a magas vérnyomás kialakulását?

Figyelt kérdés

Az a problémám hogy a családom egyik ágán általános a magas vérnyomás a másikon senkinek nincs. mikor megszülettem 100-110-es vérnyomásom volt (felsőérték) , az elmúlt egy évben meg 120-ről indult 140-et mérek most :S lehetséges hogy öröklött... viszont én tudom és hiszem hogy ha van rá mód akkor legyőzném ezt a növekedést (mert még ugyebár nem alakult ki de eltekintve a tendenciát félek magasabb lesz ! ) további probléma hogy vékony alkatom van (1,9 indexel ) és hízni akarok ! amitől valószínűsítem magasabb lesz, viszont szükséges mert krónikus hörghurutom van és abból meg csak az gyógyít ki tartósan ha meghízom :S

LÉNYEG: Mit lehet tenni megelőzés gyanánt ha se fogyni nincs lehetőségem a stressz meg hát amíg otthon lakom mivel nem irányítok semmit elkerülhetetlen .... esetleg sport sokat dobna rajta ?

válaszokat előre is köszönöm ! 19/F


2013. máj. 2. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak én nem értem mi az összefüggés a krónikus hörghurut és a tartós meghízás között? Egyébként a sószegény étrend, sok folyadék, mozgás mind jót tesznek a vérnyomásnak. Könnyen lehet, hogy a 140-re a vérnyomás az izgulás miatt ment fel, mert már félsz előre az eredménytől. Szóval mérd többször napjában, és vond le úgy a következtetéseket. Ha még így is magas, akkor irány a háziorvos, aki beutal belgyógyászatra, ahol jó eséllyel kapsz 24 órás vérnyomásmérőt.
2013. máj. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
mi az összefüggés? mutass nekem vkit aki hájas és van neki ilyen ... :) de azért köszi az infót. habár ezt az utóbbi fél évben mind betartom, de semmit nem használ. csak szökik fel ... de amúgy szerintem azért a 140-et még ennyire nem kell drasztikusra venni nem ? :) ismerek olyat akinek 180-as és teljesen korrektül van .
2013. máj. 2. 21:29
 3/3 anonim ***** válasza:

A magas vérnyomásnál nem lényeg,h ki hogyan érzi magát.Ha valakinek rendszeresen magas a vérnyomása hozzászokik és nem érzi rosszul magát(sőt,ha vérnyomás csökkentőt kap,akkor lesz rosszul,ez azonban 2-3 hét alatt elmúlik),de a magas vérnyomás akkor is megteszi káros hatását,szépen csendben agyvérzést,v.infarktust kap az illető.Tehát mindenképpen kezelni kell.

Te annyit tehetsz,h figyeled a vérnyomásod,ahogy már írták sószegényen táplálkozol és sportolj!!

Amúgy nagyon sok krónikus bronchitisest ismerek,aki túlsúlyos :) Csak ezért ne akarj hízni!

2013. máj. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!