Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen természetes, nem...

Milyen természetes, nem annyira káros élénkítőszerek vannak a kávén kívűl?

Figyelt kérdés
egyszerűen elalszok a tanulnivaló felett..kilenckor ittam tejeskávét, kb 1 hüvelykujjnyi kávéval, többi tej, de úgy látszik nem elég...tegnap instant kávét ittam, 1ig fent voltam és mindent meg tudtam tanulni. mit csináljak?

2013. ápr. 24. 22:59
 1/7 acelsziv ***** válasza:

Igyál sok vizet. a fáradtságot a folyadékhiány is okozhatja. Tanuláshoz szedj B1 és C vitamint is.

De a legfontosabb: Van olyan szó, vagy kifejezés a tananyagban, amit nem értettél meg? Mert a fáradtság mindig az adott szó után jelentkezik. Esetleg üressé válik a fejed? Ott sem vagy?

2013. ápr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
teában is van koffein. zöld tea asszem még inkább ilyen, mint a fekete.
2013. ápr. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ja és a torna meglepően jó, ami felpörget kicsit.
2013. ápr. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a fekete tea a ,,drog" :D Kávéból ihatok 3 vödörrel, meg sem érzem, de amikor már nagyon muszáj valami, akkor fél liter jó erős fekete tea reggel, aztán pörgök :)
2013. ápr. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen ,fekete tea.Sok thein van benne,ami élénkítő hatású,akárcsak a koffein.
2013. ápr. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Magnéziumot is egyél, illetve egyéb makro-tápanyagokat is, a fáradtság egyik okozói, ha hiányoznak. A másik pedig a jó alvás. Aludj sokat, többet érsz vele, mint a hajnal 1ig tanulással, de nem jegyzel meg semmit. Kipihenten rövidebb idő alatt is többet lehet tanulni.
2013. ápr. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
"Amíg nem sikerült azonosítani, a teában lévő élénkítő anyagot a koffeintől eltérőnek tartották, és theinnek (vagy tininnek) nevezték, azonban kiderült, hogy a két vegyület egy és ugyanaz" Wiki szerint ugyan az
2014. ápr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!