Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Frontin elvonásom van vagy mi...

Frontin elvonásom van vagy mi az isten? 19 éves fréfi

Figyelt kérdés

Szorongásra, kényszerességre és álltalános idegességre szedek nagyon ygenge nyugtatót frontina neve napi 3x0.25 mg dózerolásban! Mostanság csökkentem adagom mert elég gyakran többet úgy napi 5-6 szemet vettem be, és pszichiáterem nem ír fel olyan sokat :P Így most spórolok h. kiférjen!!


Viszont ma reggel pl csak egy felet vettem be egész nap, és most ideges vagyok, szorongok, aggodalmaskodok, mindent szürkében látok stb..

Ez elvonás lehet? vagy ez természetes szorongás mivel alig veszek be nyugtatót mostanság?

Utóbbi 3-4 napban naponta felet vagy maximum egyet vettem be egész nap



2013. máj. 5. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:

A Frontinra mindent mondanák, de hogy gyenge, azt pont nem!


Doki beleegyezésével csökkentetted az adagod, vagy csak úgy önkényesen? A napi 5-6 darab rengeteg, ha te azt csak úgy magadtól szépen megfelezed/negyedeled egyik napról a másikra, akkor simán lehetnek elvonási tüneteid is, amik súlyosbodhatnak, akár epilepsziáig is fajulhatnak. Éppen ezért fontos hogy ha gyógyszert szedd akkor ÚGY SZEDD AHOGY AZ ORVOS ÍRTA és ne 5-6 szemet a 3 helyett, aztán meg 1-2t!


Egyébként ezek igen, elvonási tünetek!

2013. máj. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ez teljesen normális, a szervezeted így reagál arra hogy kevesebb nyugtatót szedsz. Néhány héten belül hozzászokik, hogy nem az emelt, hanem a normális adag nyugtató mennyiséget szeded. És akkor már jobb lesz a kedved.
2013. máj. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ok köszia válaszokat!!! Csaka mikor bevettem napi 1,5 mg-ket olyankor nagyon megterhelő élethelyzetben voltam, de már kezdek kilábalni belőle! Ezentúl nomrálisan fogom szedni, úgy ahogy doktornő felírja. Szedek még antidepresszánst is de azt normálsian, és attól nagyon kiegyensúlyozotta a hangulatom!
2013. máj. 5. 19:25
 4/8 anonim válasza:
2-es válaszoló vagyok. Nem akarlak rábeszélni, meg azt csinálsz amit akarsz, de ha kórházba mennél ott egy-két alatt (bennfekvéssel és orvosi segítséggel) sikerülne beállítani a megfelelő gyógyszermennyiséget.
2013. máj. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi de nem fogsz rábeszélni mivel nem vagyok elmebeteg h. diliházban kezeltessem magam. De köszi a "tanácsot" ;)


és az adagomat nagyszerűen be tudja állítani ambulánsan is a magánpszichiáterrenm!

2013. máj. 5. 19:27
 6/8 anonim válasza:
Megint 2-es. Oké, ha orvossal megbeszélted a gyógyszerszedést akkor minden rendben. Csak az a lényeg hogy úgy magadtól ne váltogasd a gyógyszermennyiséget, mert a Frontin mégiscsak nyugtató + gyógyszer egy csomó mellékhatással. A mai stresszes világban nagyon sok embernek kell nyugtatót + altatót szedni, evvel nincs semmi gond. De mindenképpen szakorvossal kell egyeztetni, hogy melyikből és mennyit.
2013. máj. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha tényleg eleve erősek a tüneteid, és kevés neked a felírt gyógyszeradag lehet hogy nem frontin kéne hanem más hatóanyag, esetleg valamilyen antidepresszáns.

Esetleg menj el más pszichiáterhez is, hátha az mond valami okosat.

2013. máj. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tegnap ezt az üzenetet kaptam a kérdezőtől:


"ne okoskodj, csak ha értesz hozzá

már írtam szedek antidepit, konkrétan edronaxot napi 3x1-et, és ne okoskodj ha csak nem vagy pszichiáter!! Kérdésre válaszolnál, és kívánom hogy te is éld át a kényszerbetegség minden kínját! Remélem nálad is kialakul ez a betegség és okoskodhatsz majd ;)"


Sajnálom hogy ilyen nagy problémái vannak,amit írtam jó szándékból írtam, a véleményemet fenntartom, és én viszont jobbulást és jó egészséget kívánok neki.

2013. máj. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!