Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Frontinfüggőség, frontinról...

Frontinfüggőség, frontinról való leszokás, valakinek sikerült már?

Figyelt kérdés
Krónikus vesebeteg vagyok, sok műtéten estem át, voltam hónapokig intenzív osztályon. 7 éve írták fel a Frontint először és azóta napi 4-5 szemet kell szednem a 0,5mg-osból különben nem bírok meglenni. Szeretnék már leszokni róla, jövőre egyetemre megyek és nem szeretném oda is vinni magammal a kis doboz gyógyszeremet, ami nélkül úgy érzem meghalok. Aki tud jótanácsot kérem adjon. Előre is köszönöm.

2013. máj. 3. 18:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Magánemberként fogok/tudok szólni, így kezeld:


Feltételezem az említett betegségről már a gyógyszer felírásakor tudomást szerzett az orvos, így valószínűleg elkerülhetetlen volt a felírása. Ezt azért írom, mert vesebetegség mellet nem a legpraktikusabb dolog még ilyen szintetikus szerekkel terhelni szerencsétlen szervet.


7 év már elég szép idő, ha eddig sikerült a felírt 4-5*0,5 mg-al elkerülni a nem kívánatos tüneteket, meggondolandó az elhagyása. Ugyanis ennyi idő alatt már általában a dózis növelése elkerülhetetlen szokott lenni a kívánt hatás elérése érdekében.


Azonban amennyiben mindenképp meg szeretnél tőle szabadulni 2 lehetőséged van:

1, Konzultálsz az orvosoddal ez ügyben, aki jó esetben segíteni fog a dózis megfelelő intervallum alatti lecsökkentésének.

2, Elkezdesz 0,5 mg-al kevesebbet bevenni/nap, ezt folytatod így egy-két hétig, majd még 0,5 mg, és így tovább.

2013. máj. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!