Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális vérnyomás a 192/60...

Normális vérnyomás a 192/60 (109 pulzus) 5 perc intenzív szobabiciklizés után közvetlenül?

Figyelt kérdés
26/F
2013. máj. 8. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a 60-as érték ott nekem nagyon nem tetszik. Annak is többnek kéne lenni. Nem írtad el véletlenül? Mert ilyen nagy különbségnek nem kéne lennie a két érték között.
2013. máj. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem írtam el.

Mondjuk időközben találtam egy oldalt, ahol azt írják, hogy ez normális:


"Állóképességi munkában a szívritmus rendkívül szaporává válik, a terhelés maximumában akár 200 Hgmm-re is emelkedhet a szisztolés nyomás, azonban a periférás ellenállás rendkívül lecsökken, ezért sokszor mérhetetlenül alacsony diasztolés értéket kapunk (sokszor 0 Hgmm-t). A szisztolés és diasztolés nyomás közötti különbség jelentősen megnő, melyet az orvostudományban vérnyomásamplitúdó kiszélesedésnek - pulzusnyomás növekedésnek - neveznek."

2013. máj. 13. 21:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem picit magas..terheleses futopados ekg kimutattja ha nemjo valami..nekem 15perc futopad utan ment fel 160ra es azt mondta a szivdoki az a normalis..en 30f vaok a pulzusom 170 volt mert az volt a limit amit el kellett erni a terhelessel
2014. jan. 11. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!