Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Akut vérnyomáscsökkentés, van...

Akut vérnyomáscsökkentés, van ilyen lehetőség?

Figyelt kérdés

Az érdekelne,hogy van e a vérnyomás-szabályozásra akut gyógyszeres kezelési lehetőség?

Teháthogy nem mindennap vagy napjában többször rendszeresen szedek gyógyszert,hanem csak akkor amikor érzem a tüneteket hogy felfut a vérnyomás.

Nem szívesen ennék gyógyszert ha kell ha nem, viszont ha kell akkor legyen.

Létezik e ilyen gyógyszer/kezelés?(ami 1-2-3 vagy több órára lejebb viszi,de nem kell rendszeresen fogyasztani.)

Az alap probléma hogy csak heti egyszer-kétszer szorulnék rá a vérnyomáscsökkentőre, nem tenném ki a májam vesém stb. a napi szedésnek amikor 80%-ban feleseleges.

Voltam karidológiai kivizsgáláson,negatív, egyszerűen "csak" közben felfut a vérnyomásom és rosszul leszek(szédülés,hányinger,fejzúgás stb.) ilyenkor kéne nekem bevenni valamit ami helyre rak, ne kelljen megvárni amíg enyhülnek a tünetek(mert enyhülnek.)


Tehát összefoglalva, van olyan kezelése a magas vérnyomásnak amelyik akuttan történik csak "roham" esetén kell gyógyszert bevennem?(tehát mint fejfájásnál,betegségknél stb.)



2013. máj. 5. 22:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Van ilyen gyógyszer, pl. Tensiomin 25 mg. Ha heti 2x van ilyen, akkor érdemes lenne napi szinten gyógyszert szedni rá. Ezek biztonságos gyógyszerek, hosszú távon sem szokott a betegeknek semmi baja lenni.
2013. máj. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Van pl, az Ebrantyl ezt viszont hypertóniás krízisben szokták adni, viszont ez akutan hat! De sztem egy nap alatt nem lehet meggyógyulni ebből a betegségből. Meg mennyire magas a vérnyomásod? Ha csak pl I. Fokú hypertóniád van nem kell gyógyszer.
2014. jún. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!