Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mostanában elég kemény időszak...

Mostanában elég kemény időszakot élek meg, a rosszindulatú megjegyzéseket elkerülve, nem nyafogni jöttem. Okozhatja stressz a lent leírt tünet (eket)?

Figyelt kérdés
Kérdésem az lenne, hogy mitől lehet az,hogy csakis éjjel,amikor vízszintben vagyok és nyugodt,gyakran mellkasi fájdalmaim vannak, (van amikor hátamban is érzek tompa nyomást).Mintha erős nyomás lenne, elég ijesztő.Úgy fogalmaznám meg,mintha egy rágó odatapad a földhöz és próbáljuk elvenni onnan, valami ilyesmit érzek a levegővételnél.Felfedeztem már magamon pánikrohamot többször is a múltban.Azt olvastam, hogy a stressz is okozhat ilyesfajta tüneteket.

2013. máj. 9. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
A stressz gyakorlatilag szó szerint bármilyen tünetet kiválthat.
2013. máj. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, simán okozhatja a stressz a tüneteidet!
2013. máj. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elég rémisztő, amit leírsz :(

Ha valeriana, vagy más gyógynövényes nyugtató segít, az jó, de érdemes lenne kivizsgáltatni, ha hosszabb időn át fenn áll.

A stressz mellett epekő is lehet, a páromnak "szívroham szerű" tüneteket produkált.

2013. máj. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...sajnos epére már én is gyanakodtam, mert Karácsonykor (és nem azért mert össze -vissza ettem:) ), 3 napig ment a hasam és úgy fájt a gyomrom, hogy már sírtam, pedig elég magas a fájdalom küszöböm.Akkor kaptam egy nyugtatót meg egy fájdalomcsillapítót, másnapra délutánra semmi bajom nem volt.Tegnap este úgy feküdtem le, hogy szedtem be Sedatif PC-t és végig aludtam az éjszakát, tünetmentesen:)Előtte úsztam egy nagyot és odafigyeltem a lefekvés előtti levegővételekre:)

Remélem ez egy jó periódus kezdete...

2013. máj. 10. 10:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Remek hír :)

A jó alvás alapfeltétele az egészségünknek!

Az epekövet nem is azért írtam le, hogy neked is az lehet, hanem, hogy egy adott "baj" ezerféle tünetet kiválthat. A dokik neki is mindent kivizsgáltak (tüdejét, szívét), csak az epéjét nem, amikor is ő ment el ezzel a gyanú-diagnózissal az orvoshoz, hogy ugyan már, mi van ha epekő, akkor megnézték és jééé, tényleg, nézett nagyot a doki. Azt mondta, azért nem gyanakodott rá, mert a párom még fiatal volt (27 éves).

Szóval: LANKADATLAN ÉBERSÉG :) a pihentető alvással már jó úton jársz :)))

2013. máj. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A komoly stress az drasztikusan meg tudja valtoztatni a physiologiat. Szivproblemak is lehetnek belole.

A mellkasi fajdalmak lehet hogy ennek a kezdetet jelentik.

Nem ijesztesnek irom, de ne varj ezzel, menj el orvoshoz.

Ha tudod, akkor probald meg a stress okait illiminalni

2013. máj. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos én is észrevettem magamon a változásokat mostanában, itt gondolok az egészségemre...Kihat a stressz, pedig higgyék/higgyétek el, nagyon próbálok tenni ellene, mozgással, gyógyteákkal, agyban eldönteni, masszázs, homeopátiás szerek.Csak sajnos olyan vagyok, hogy ha tudom, hogy lehetne másképp is, addig megyek, amíg meg nem oldom...

Remélem nem fogok eljutni egy komolyabb szívproblémához, minden esetre egy teljes kivizsgálást meg fogok ejteni mostanában, ezt megígérem!!Köszönöm a megtisztelő válaszokat!

2013. máj. 11. 21:38
 8/9 poiu ***** válasza:
Lehet stressz. Nekem is volt ilyesmi heteken át. Elm,entem kivizsgálásra és a doki megnyugtatott, hogy a szívemnek semmi baja. Nem tért vissza. De persze bármi,lehet, egy alapos kivizsgálás nem árthat.
2013. máj. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Gondoltam leírom az eddigi fejleményeket...hátha valakinek hasznos lesz a jövőben:), bár Isten adja, hogy ne legyen erre szüksége, hogy ilyeneket után kutasson:(.

Voltam háziorvosnál, elküldött gyomortükrözésre, majd 12-én megyek, kicsit félek...beutalt még Röntgenre (szeptemberre kaptam időpontot), laborra, és hasi Ultrahangra is.Kíváncsi vagyok mi lesz az eredmény...Lehet fekély, gyulladás, addig amíg nincs meg a lelet, nem tud mondani semmi konkrétat.Szurkoljatok, mert 13án meg a szájsebészeten lesz jelenésem, bölcsességfogamat húzzák ki...Minden jót kívánok és jó egészséget legfőképp!!:))

2013. máj. 31. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!