Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek mi lehet a problém...

Szerintetek mi lehet a problémám hátterében?

Figyelt kérdés
Elmentem a háziorvosomhoz mert már másfél hónapja szinte csak hasmenésem van de ez is úgy, hogy eszek valamit rá fél órára felpuffadok és megyek a wc-re. Kaptam beutalót laborba, hasi uh-ra, laktóz intolerancia vizsgálatra. A labor eredményem teljesen jó lett egy pluszom lett a triglicerid szint 2,3 de ez lehet a fogamzásgátlótól is. Hasi uh-ra nem viccelek július 19.-re kaptam időpontot. Laktóz intolerancia vizsgálatra nem tudom, hogy kell-e időpont vagy csak simán be kell menni (mert ez a kórházban lesz és meg is kell érdeklődnöm még). Egyébként, hogy zajlik egy ilyen vizsgálat?
2013. máj. 18. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom nem csak akkor van hasmenésed, ha valamilyen tejterméket fogyasztasz, hanem mindig, ha jól értelmeztem. Nem akarok hülyeséget mondani, meg megijeszteni sem természetesen. De a tünetek alapján, akár irritábilis bél szindróma is lehet. Persze, a vizsgálatok után remélhetőleg biztosabbat fogsz tudni.
2013. máj. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Székletmintát nem kellett küldeni az ANTSZ-hez?Ha nem,csodálom.Ez ilyen panaszoknál alap. Na mindegy.

Ahogy már írták lehet IBSZ,krónikus vastagbélgyulladás is.Gondolom,ha a hasi UH és az intolerancia vizsgálat nem mutat semmit,elküldenek gastroenterológiára is.

A intolerancia vizsgálat abból áll, hogy a tesztoldat elfogyasztását közvetlenül megelőzően és azt követően meghatározott időközönként megvizsgálják a beteg lélegzetének hidrogén tartalmát.

2013. máj. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Gastrora küldenek amúgy is intolerancia vizsgálatra illetve rá van írva a beutalóra IBSZ hasmenéssel...laktóz intolerancia ?

Még nem akartak ANTSZ-be küldeni mintát de már volt róla szó csak meg kell várni a vizsgálatok eredményeit. Hasi uh-ra azért küldenek, hogy nincs-e epekövem. De július 19.-én kell mennem azért ez vicc. Két hónap múlva...:O

2013. máj. 18. 10:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Na ja!Ez általában így megy.
2013. máj. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!