Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van ez? Az a problémám,...

Miért van ez? Az a problémám, hogy egy hónapon belül már másodszorra görcsölt be a lábszáram éjszaka. Nagyon fájt, mintha kést forgatnának benne, reggel meg alig tudtam utána lábra állni.

Figyelt kérdés
Ezt megelőzően eddig egész életemben történt ilyen összesen háromszor, most meg egy hónapon belül kettő, kicsit sok, nem? :s Mi lehet az oka? Mit lehet tenni ellene? Nem vagyok sportoló, nem vagy terhes, rengeteg almát eszem... (olvastam róla, de mindenhol azt írják, hogy ezek az okok...)

2013. ápr. 12. 10:51
 1/6 Bence_ ***** válasza:
80%
Ásványi anyag hiány?
2013. ápr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lábikra görcsöt általában magnézium hiány okozza egészséges embereknél. Azt azért jó lenne tudni,h hány éves vagy,dohányzol-e? Mert az érszűkület is tud ilyen panaszokat okozni.

Szedjél valamilyen magnézium és B6 vitamin tartalmú gyógyszert. És nézz utána a neten a magnézium tartalmú élelmiszereknek(hosszú lenne leírni),az alma nem tartozik azok közé.

2013. ápr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sztrecskó ***** válasza:
Igyál kálcim+magnézium tablettát, az szokott segíteni. Meg sok tejet. És ha nem jó még mindig, vegyél be görcsoldót, pl. Nospa. (A gyógyszer elég egyénfüggő, egy nő könnyen kitapasztalja, melyik görcsoldó mire használ neki a legjobban, de a férfiaknak ritkábban kell görcsoldót használni.)
2013. ápr. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Magnéziumot kell szedjél, de nem alkalmanként, hanem kúraszerűen. Igyál naponta elegendő tejet is.
2013. ápr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

27 éves nő vagyok, nem dohányzom, nem iszom, és - tudtommal - semmi betegségem sincsen.


Viszont eléggé sokat fogytam az elmúlt egy évben (kb. 15 kilót). Ez számíthat?


Amúgy köszönöm, lehet, hogy ilyen magnézium-kúrát kipróbálok. Csak pont azért írtam, hogy sok almát eszem, mert valahol azt olvastam, hogy akinek ilyen baja van, annak többek között mindig almát ajánlanak. Na most én napi 3 darabot is eszem kb...

2013. ápr. 12. 14:48
 6/6 sztrecskó ***** válasza:
Erről az almás dologról még nem hallottam... De az biztos, hogy bajod nem lesz tőle. Könnyen lehet összefüggés a fogyásod és görcsölés között. Talán étrendet váltottál az elmúlt időszakban, vagy fogyózol? Mindig oda kell figyelni, hogy a megfelelő tápanyagok, ásványi anyagok, vitaminok és nyomelemek a megfelelő mértékben bejussanak a szervezetedbe. Ezt mindenféleképpen be kell kalkulálni az étrendbe! A Magnézium-kálcium kúra jó ötlet.
2013. ápr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!