Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitralis prolapsus és front?

Mitralis prolapsus és front?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2éve állapították meg nálam, hogy mitralis prolapsusom van, és annak is egy elég enyhe változhata. Ennek ellentére Főként frontváltozásokra nagyon kellemetlen tünetei vannak. Mikor jön a hidegfront, vagy az eső, van hogy egésznap 100 körül van a pulzusom, fáradt vagyok és ritkán vannak úgy mondd "kimaradó szívdobbanások" is. De amit még észrevettem, hogy azóta a nyári meleget is sokkal rosszabbul viselem. Ha napközbe 30-35 fok van képtelen vagyok sokáig kint lenni a napon, vagy így rohangálni a városba, mert szintén 100 fölé emelkedik a szívverések száma. Mindenhova viszek magammal hideg vizet, és ha árnyékban vagyok semmi gond nincs. Egyszerűen azóta nem birom a meleget ha kint kell lennem. Van aki hasonló helyzetben van? A válaszokat előre is köszönöm!

2013. jún. 12. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is prolapsusom van, ugyan ezek a tünetek, csak nem foglalkozok vele, ilyen és kész. Ha lázas vagyok, a pulzusom azonnal 120, ha front jön, fáj a fejem és 100 fölötti a pulzusom. Ez ilyen, együtt kell vele élni, örülök neki, hogy csak ennyit csinál, tudok edzeni, tudom magam terhelni szerencsére, "csak" ennyi tünete van.
2013. jún. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem 20 éve állapították meg. Gyógyszert is szedek emiatt,ami mellett nincsenek panaszaim és a pulzusszámom nyugalmi állapotban soha nem megy 90 fölé.

Azért kell odafigyelni erre a betegségre,mert a gyakori szívritmuszavar pitvar fibrillációhoz,ill. a szapora szívműködés a szívizom idő előtti kifáradáshoz vezethet.

2013. jún. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, nekem aorta billentyű elégtelenségem van, nem MP, viszont az én bajomnak is tünete a magas pulzus, mert gyakrabban kell pumpálnia a szívemnek, hogy elegendő mennyiségű vért tudjon szállítani. Frontot nem figyeltem még meg, viszont amikor beüt az első pár nyáriasabb nap, akkor teljesen rosszul vagyok: alig kapok levegőt úgy érzem, éjszakánként pedig a nyakamra vizes ruhát szoktam nyáron végig tenni, különben úgy érzem, hogy meg fogok fulladni. Ha marad a meleg, akkor nagyjából megszokom, de mikor 2-3 naponta változik az időjárás, és hidegből most megint kánikula lesz az teljesen kicsinál. Nem szereti az én szívem sem a meleget.
2013. jún. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem fárad az ki olyan gyorsan, nem ettől halnak meg az emberek, egy jó kis infarktus hamarabb végez bárkivel, mint az, hogy elfárad a szive:)
2013. jún. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

No-no! A hirtelen szívhalálok oka a legtöbb esetben nem infarktus,hanem ritmuszavar következménye. És bizony,h kifárad. Egy normál szívműködésű ember(70-90között)szíve kb. 60-65 éves korára veszít a működőképességéből. Ez egy tachycard embernél jóval előbb következik be. A fokozott működés miatt rendellenesen megvastagszik a szívizomzat,amit jóval nagyobb erővel kell működtetni. Ilyenkor alakul ki az u.n. szívelégtelenség.

A szív mellkasunk közepén elhelyezkedő, üreges, izmos falú pumpaszerűen működő szerv, melynek feladata a szervezet megfelelő vérkeringésének fenntartása. Amennyiben e létfontosságú szerv pumpafunkciója nem kielégítő, szívelégtelenség, keringési elégtelenség alakulhat ki. A betegség leggyakoribb oka a szív izomzatának megbetegedése, azonban a verőerek vagy a szív billentyűinek betegsége, továbbá a szív üregeinek csökkent tágulékonysága is okozhatja.

2013. jún. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:) Megpróbálok én is nem foglalkozni vele.

A 3.kommentelőnek : Nekem is kell minimum 2-3 nap mire hozzászokik a szervezetem ezekhez a nagyobb front változásokhoz, de az első 2 nap, nagyon rossz tud lenni valóban. Az orvos Betaloc-ot írt fel, az ilyen esetekre..

2013. jún. 12. 14:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, én is azt szedem. Eleinte csak a rohamok idején kellett,most már "vénségemre" sajnos mindig. De nagyon jól karban tartja a szívműködést.
2013. jún. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!