Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha az orvos a röntgen leletemr...

Somogyilaszlo kérdése:

Ha az orvos a röntgen leletemre azt írta, hogy "háti gerinc mérsékelet discopathia, M. Schauermann rtg jelei láthatók" az mit jelent?

Figyelt kérdés
Van bármi teendőm, hogy a később esetlegesen adódó problémákat kiküszöböljem? Jelenleg 16 éves vagyok és nem ezért mentem röntgenre, hanem nyirokcsomók miatt, de ezt is ráírták a papírra és nem igazán vagyok tisztában azzal, hogy mit is jelent. A "mérsékelet" szónál már megakadtam. Ha valaki tudna nekem segíteni azt megköszönném! :)
2013. júl. 3. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Morbus Scheuermann

(ejtsd: morbus sajermann)

Lényege:

A háti vagy az ágyéki gerincszakaszon több csigolyára kiterjedő, a csigolyák másodlagos csontosodási magjait (epiphysis és/vagy apophysis) érintő juvenilis osteochondrosis.

[link]

2013. júl. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, de ezt nem igazán értem. Én három éve rendszeresen sportolok napi 2-3 órát. Itt azt írja, hogy tünet lehet a lógó has, ám rajtam szinte egyáltalán nincs zsír. Nem fáj a hátam és nem vagyok fáradékony. Sokáig tekéztem (kb. 3év) most futok és kerékpározok. Ha a víz megfelelő, akkor úszásra is sor kerül. Édesapámnak szintén hasonló a testtartása, mint nekem, úgyhogy gondolom az alapja genetikai lehet. Gondolom, akkor az I. státiumban lehetek, mivel szinte semmilyen panaszt nem tapasztalok. Mint mondtam életem a sport, úgyhogy eléggé rosszul esett olvasni, hogy a sportszegény életmód is kialakíthatja.. Most eléggé tanácstalan lettem.
2013. júl. 3. 12:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne vedd magadra, a tüdőrákosok több mint fele sohasem dohányzott, mégis minden tüdőrákosra rányomják a láncdohányos bélyeget. Ha panaszmentes vagy a legrosszabb ami történik, hogy évente egyszer megnéz egy ortopéd, az meg ártani nem fog.
2013. júl. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem! Így már nem olyan necces! :D Köszönöm a választ! :))
2013. júl. 3. 13:16
 5/5 hosszúhajú ***** válasza:
látom ez már egy 4 éves téma, de mégis hozzá szeretnék szólni. kérdező: pont így voltam vele, mint te, megállapították tizenévesen nálam is, és vérig voltam sértve, hogy 7 év balettel, 52 kilóval én nem lehetek, mert sportolok, és alig van rajtam zsír - még annyi sem mint kéne. Most 41 éves vagyok, és amiért írok, az az, hogy óvjalak téged attól, amit én tettem. Mert nekem már a hosszabb előrehajlástól, pl alacsony mosogató ( anyámnál ilyen van ) vagy előre hajolva kádba hajmosástól, rettenetesen fáj a derekam, oké, pár perc és elmúlik - ha végre kiegyenesedem. Amit ne tegyél: a mellúszás nagyon sokat rontott az állapotomon, mert ott pont úgy tartod a gerinced, ahogy nem kéne. viszont a hátúszás, na az jó. Ne cipekedj, és ne járj tűsarkúba, az szintén rossz gerinctartás. Feltétlen sportolj tovább, és legyen rendszeres, ne hagyd abba - és csak olyat, ami nem terheli a gerinced, és nem olyan tartásban, ami árthat. ne ülj vagy állj sokat egyben, legyen szünet. Én ezek közül párat nem tettem, ennek következtében esztétikailag is előrébb van a hasam ( kövérebbnek, nagyobb hasúnak látszik az ember, pedig csak pici rajtam a súlyfelesleg, már így 40 után ) Szerencsére ezek nem feltűnő dolgok, nem ijedj meg!!!! nálam épp annyira látszik, hogy csak fehérneműben, ruhában nem venni észre, szerintem te is csak fürdőruciban vennéd észre. A tartásodra mindig ügyelj, főleg arra, hogy ha állsz sorban a közértbe, akkor is húzd be a hasad! legyen mindig tartása. ( ha véletlenül híznál, akkor pláne ügyelj rá ) ha behúzod a hasad, emeld ki a mellkasod, ( még a mellizomnak is jó ) Ha újból tizenéves lennék, nem hagynám abba a balettet, nem mellúszásban úsznék, hanem háton, nem vennék magassarkút, ( oké tűsarkút mindig utáltam, nem vettem ) nem vinnék nehéz táskát, vagy csak gurulósat, nem ülnék egy helyben, jobban figyelném magam, hogy a hasamat ne engedjem el, és így ne "essen" még inkább előre a gerincem. Nekem mindössze annyi így a problémám, hogy sok üléstől, sok állástól kicsit fáj a derekam, a laptop is az ölemben van, mert az ágyon írok, a falnak támasztott párnára hátradőlve. mosogatás, porszívó, hajmosás. seprés, bármi ilyen előregörnyedt testtartástól, akár pl keresek valamit a polc legalsó részén, és egy óráig így tartom magam, már nagyon fáj a derekam, pár perc után is - de aztán el is múlik. Szóval fogadd meg a tanácsaimat, egy vén rókától! :)
2017. szept. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!