Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tippek, amik segítenek túlélni...

Tippek, amik segítenek túlélni az éjszakázást?

Figyelt kérdés

Életem első munkahelye, és most leszek először éjszakás. Nagyon félek tőle, mert azt mondják, hogy az a rossz, hogy éjfél után nincs munka, de nem is lehet bólogatni (kórház)

Az energiaitalokra immunis vagyok, mert évek óta napi szinten iszom őket.


Tudnátok ajánlani valamit?

Pl. kaja vagy innivaló vagy bármi, ami ébren tart?

Mert sajnos a műszak után még egy 2 órás vonatút is vár rám, mire le tudok feküdni :(


Aki éjszakázik, most biztos nevet rajtam, és bocsánat, ha hülye a kérdés, de én nagyon félek :DD


2013. júl. 7. 23:28
 1/1 anonim ***** válasza:

A hosszantarto, rendszeres ejszakai ebrenlet, ha közben egyaltalan nincsenek ataludt ejszakak, felboritja a bioritmust, ez ellen nem lehet semmit tenni. Gondolom, egyenenkent elterö, mennyi idö utan.

A helyedben az energiaitalokat elhagynam, es csak ejszakazaskor, vegszükseg esetben vetnek be ilyesmit, inkabb a kevesebb koffeintartalmu kola. A kave is meg ebrentart, de ugyanaz a szitu, mint az energiaitalokkal, meg lehet szokni. Kavebol sztem a rendes lefött kave, sztem a kaphato löttyökben bar van koffein, nekem cukorkevereknek tünnek es nem is segitettek ebrentartani. A legidealisabb a zöld tea lenne, ebben nincs koffein, megis segit valamit.


En mas munkakörben ejszakaztam (hotel), ahol lehetett "nem hivatalosan" aludni (ha nem volt mozgolodas), es sztem a korhazban is igy van. Ha sok a mozgolodas, pl. szüleszeten, ott valoszinüleg nem, de akkor az ugyis leköti a figyelmedet. Nem is aludni, inkabb pihenni a pontos szo, hiszen ebböl a vendegek semmit sem szabadott, hogy eszrevegyenek es barmikor "ugrasra kesz" kellett lenni. Ez müködött sminkben, magassarkuban, oda illö ruhaban is. :)

2013. júl. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!