Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miert nem visz el anyukam...

Miert nem visz el anyukam kivizsgalasra?

Figyelt kérdés

Eleg rosszul vagyok mostanaban...vashianyra tippelek. Allandoan faradt vagyok, rengeteget alszok, semmihez nincs energiam, etvagyam is alig van. Es a szuleim folyamatosan cseszegetnek, hogy mennyit alszok meg, hogy egesz nap a szobaba vagy a kertbe ulok stb. Ha mondom nekik, hogy egyszeruen nem birok felkelni, (hiaba ebreszt a telefonom automatikusan kinyomom, de nem is emlekszek ra, hogy kinyomtam.), meg hogy nincs erom semmihez. Akkor azt mondjak, hogy ez csak a hulyesegem...meg, hogy az agyammal van baj. Igen, eleg sokat stresszelek pont EMIATT. De attol max az etvagytalansag lehet. Amugy is megnyugtatna mar egy kivizsgalas, mert igen valoban felek, hogy nincs-e valami komolyabb bajom. Viszont nem visz el anya..ha mondom neki akkor annyit mond, hogy nem olyan egyszeru ez, meg, hogy utana jarhatjuk az orvosokat stb...

ha elmennek egyedul abbol oriasi balhe lenne. Mit tegyeek?

15L


2013. júl. 10. 19:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Amugy nem ertem, mert anya mindig is olyan volt, hogy mindenotl rettentoen feltett. Akkor mi van most?
2013. júl. 10. 19:49
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egyedül.

Figyú, ha márpedig nem érzed jól magad, menj el orvoshoz. Egyébként a stressz alvászavarokat is okozhat, nem csak étvágytalanságot. Sokféle tünet létezik, sokféle indok, elég kuszák a szálak, és ezért léteznek az orvosok, hogy segítsenek kibogozni a szálakat.

"utána járhatjuk az orvosokat"?! Őszinte legyek? Anyád önző dög. Ennyire nem törődik veled? Az enyém is ezt mondja, ő is leszarja magasról, hogy van-e bajom vagy sem. (Az sem tűnt fel neki, hogy egyszer a depresszió hatására 40 órát feküdtem, csak pisilni keltem fel, és nem is ettem...) De ha beteg vagyok, rosszul vagyok, én márpedig csakazértis elmegyek orvoshoz. Érted.

Menj el te is a háziorvosodhoz. Nagy vagy már. Ha ott ő megkérdezi, miért nem kísért el senki, mondd el, nyugodtan mondd el, hogy mi a helyzet otthon. Te mit érzel, szüleid, anyád mit mondott erről. Ennyi.

Állj ki magadért!

2013. júl. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Másrészt nem kell tudniuk arról, hogy orvosnál voltál. Ha amiatt balhézik valaki, hogy a gyereke elment egyedül orvoshoz - akkor ott gondok vannak. Akkor feltétlenül kérj további segítséget, orvostól, tanártól, osztálytárs/haver/barát szüleitől stb.
2013. júl. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Menj el egyedül!!!!!!!!!
2013. júl. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy valamikor kis koromban voltam utoljara kivizsgalason. Es nem az, hogy nem lennek talpraesett, de tuti ott szerencsetlenkednek, hogy hova menjek be stb..?! Nem is szeretek ilyen helyre egyedul menni..

Ha o van rosszul akkor se megy orvoshoz. Volt amikor o szedult folyamatosan meg ajulasos rosszulletei voltak. Hiaba mondtm, hogy menjen..nem ment. Utana meg folyamatosan azt hallgattam, hogy rosszul van. Es a vegen mar, hogy oszinte legyek nem is erdekelt..

amugy lehet, hogy az egesz pszihes dolog, de jo lenne azert megnyugodni.

2013. júl. 10. 19:58
 6/9 nagymárton válasza:
100%
hasonló a problémám:) anyukám engem sem nagyon szeretne elviini kivzsgáltatni mert voltam vérvételen meg neurológusnál is. Nekem mostanában étvágytalanság és hányingerem van és nem is alszok nyugodtan
2013. júl. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak anyukád miatt mondom, rengeteg felnőtt ember hal meg idejekorán azért, mert nem ment el orvoshoz a rosszulléteivel.


Egy kivizsgálás nem olyan nagy dolog. Elmész a gyerekorvoshoz, mondod neki hogy mi van, ő pedig ír beutalót vérvételre, megméri a vérnyomásodat, kérdez dolgokat. Bemész az aktuális intézménybe, megkérdezed a portán hogy be kell-e jelentkezni (sok helyen vérvételre nem kell), sorban állsz, leveszik a véredet, néhány nap múlva pedig mehetsz vissza a dokidhoz az eredményért. Tudom, hogy nehéz egyedül, de simán túl leszel rajta. Sok sikert.

2013. júl. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szólj egy megbízható rokonodnak, ha már anyukád nem törődik Veled!
2013. júl. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha anyukád ennyire önző és nem törődik veled, akkor mindenképp keress egy felnőttet, aki segít. Lehet közeli rokon, barát-barátnő szülője, osztályfőnök, kedvenc tanár stb. Akit el tudsz érni és akiben megbízol.

Biztos segítenek.

Egyébként azóta eszembe jutott egy eset: kb. 14 voltam, amikor rosszul voltam egész nap, és végülis egyedül mentem orvoshoz. Anyukám nem tudott velem jönni, mert épp a szomszéd megyében volt, elég távol tőlem. De telefonon beszélgettünk, mi van velem, anyám tudott rólam. És amikor elmentem a háziorvoshoz egyedül, ő nem engem szidott le. Szóval ettől ne félj. Nem te vagy a hibás azért, mert egyedül mész el és kérsz egy egész kivizsgálást. Akkor nekem azt mondta a háziorvosom, hogy baromira haragszik anyukámra, hogy ő nem jött el, később fel is hívta, morgott rá jó ideig.

Szóval melletted állnak az emberek, ne aggódj!

2013. júl. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!