Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Anyukám lábujján a köröm...

Anyukám lábujján a köröm mellett egy néhol lilás színű duzzanat keletkezett nagyon fájlaja, hogyan tudnék rajta segíteni?

Figyelt kérdés
a nagylábujjan keletkezett egy puha duzzanat nagyon faj neki mint mondtam, nem olyan mint egy pattanas szoval kinyomni sem lehet apukam azt ajanlotta h tűvel szurja ki h kifojjon belőle az ami benne van de én gondoltam még megkérdezem tőletek h biztos egyek a dologban.
2012. jan. 23. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem be van nőve a körme anyukádnak,ez addíg csak rosszabb lesz,amíg ki nem lesz vágva.Ha nem tudjátok megoldani,akkor sajnos sebészeten elvégzik.Áztassátok be a lábát,bő,langyos szíppanos vízbe,majd szhépen-kívülről befelé haladva azt a kis csücsköt ki kell vágni,ami bele nőtt a húsba.Attól van lila színe,hogy nyomja a körülötte lévő vérereket.
2012. jan. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Anyukád ne kísérletezzen, menjen pedikűröshöz aki szakszerűen kivágja. Ha meg annyira be van nőve úgy is csak a sebész segíthet.
2012. jan. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Küldök egy linket a lenmagról. Az egész cikk figyelemreméltó, de a jelen problémára a receptek előtti utolsó bekezdésben találsz megoldást. Gyógynövény boltokban 200 Ft körüli áron lehet venni, abból a mennyiségből csak egy kicsi kell, a többit lehet másra használni. (sok mindenre jó)

Ez jó lessz a gyulladásra, de az alap probléma valószínűleg benőtt köröm lesz, azt gyógypedikűrössel rendbe kéne tetetni, ha már lement a gyulladás. Különben újra és újra begyulladhat.

Ja, és ne szurkáljátok, csak rosszabb lenne, ha még valami fertőzés is rátesz egy lapáttal.

2012. jan. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat igazabol szerintem nem korom hiba bár én nem értek hozzá attol változhat a diagnozisotok hogy azt mondom a hidegtol lohetett ki illetve hogy lehet h a szoros cipotol van? olyan mintha lenne benne valami viz vagy genny nemtudom
2012. jan. 23. 19:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Az anyukád nem cukorbeteg?
2012. jan. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Látatlanban még orvos sem tudna biztosat, de ez a legvalószínűbb ok, és a szoros cipő okozhatja, vagy korábbi helytelen körömvágás is.
2012. jan. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt lefelejtettem, a lenmagos dunszt csak javíthat a gyulladt állapoton, ártani nem tud, mindegy mi a kiváltó ok.
2012. jan. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm szépen, nem cukorbeteg.
2012. jan. 24. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!