Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 162 cm / 50 kiló vagyok....

162 cm / 50 kiló vagyok. Szeretnék felszedni 5 kg-ot, de legalább úgy 3-at. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vélhetőleg főleg a stressztől fél év alatt lefogytam. Nem volt jó a régi mérlegünk, de valószínűleg 55 kg voltam. Most vagyok 50,5 körül (reggel, pisilés után). Ja, és elvileg erős csontozatú vagyok, így gondolom 48-nak is lehet tekinteni a tömegemet.


Július elseje óta próbálok rendesen enni, napi háromszor, emellé minden nasit megengedek magamnak: édesség, gyümölcs, tökmag, szotyi. Szedek B-vitamint is, étvágyjavító gyanánt.


Július elején 49.9-50,4 között váltakozott reggel, pisilés után. Két hét alatt elértem, hogy 50,7-51.2 között váltakozzon. Azonban pár napig nem ettem sokat - annál azért többet, mint a fogyás alatti fél évben -, ennek eredménye: 50,3 körül...


Nem akarok orvoshoz menni... Számomra nagyon nagy stresszt jelent. Hipochondriám miatt részben, részben nem is betegségeim, de mondjuk úgy, a normálistól eltérő "működéseim" miatt így is évi 2-3-4-szer látnak orvosok. Nem bírnám ki, hogy vérvétel, gasztroenterológia, hormonvizsgálatok stb-stb...

Nagyon szeretnék felszedni!!!


Mit tegyek?

Mennyi idő alatt lehet hízni?


A dolgot nehezíti, hogy mostanában jöttem rá, hogy nem elég intenzíven mozogtam. Kicsi korom óta gyatra az állóképességem, ezen szeretnék javítani. Heti négyszer mozgok kb, és mostmár nem kényelmesen, hanem kicsit erőltetve.

Vagy ezt most mindenképp adjam fel, amíg mondjuk 53 kg nem leszek?


20/L


2013. júl. 21. 20:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ja, és önmagában az, hogy vékonynak érzem magam, nem hipochondria, mert az ismerőseim 60%-a megjegyezte, hogy szedjek fel. Arról nem is beszélve, hogy a fogyásom előtt néztem ki jól. Most...


Régen is voltam vékony. Mindig a túl vékony és az éppenhogy nem túl vékony között ingadozom. Szerintem azonban ez most "gázabb".

2013. júl. 21. 20:34
 2/14 anonim ***** válasza:
Mit tegyél? Egyél!
2013. júl. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt, neked szól!

[link]

2013. júl. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Azt írtam, hogy azt csinálom, már harmadik hete. És semmi... :/


Az a helyzet még az orvoshoz menéssel, hogy ha komolyabb tünetem van, elmegyek. De amíg ilyen igen is meg nem is, addig nem szeretnék.

Ez a stagnáló 50 kiló olyan, hogy elég kevés ahhoz, hogy megijesszen, de nem elég kevés ahhoz, hogy lemenjek a körzetihez.

2013. júl. 21. 20:42
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a cikket, elkezdtem olvasni.


Az a gond, hogy elég kicsi korom óta nem vagyok jó evő. Amikor nem voltam sovány, akkor épp nem mozogtam szinte semmit, és sokat filmeztem, ekkor óránként behoztam kakaót, csokit, szotyit, sütit.


Kenyérrel, főzelékkel, hússal, levessel nem fogok hízni. :(

2013. júl. 21. 20:46
 6/14 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, az utolsó bekezdés megnyugtatott.

Heti 2-3 dkg hízás megvolt, a mostani visszaesés előtt.


Az edzéseim se gondok. Úszok, az max. 1 óra, futok, az 20 perc, tornázom, az fél óra. Utána mindig eszem, maximum másfél órával. Egyedül a bringa gond, ott 3 órát is tekerek, de azt kéthetente egyszer kb.

2013. júl. 21. 20:50
 7/14 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést azért néztem meg, lássak néhány bugyuta választ. Ugyanis én is 174/63 vagyok, azt szokták mondani, "egyek többet". Ez pont olyan baromság, mint amikor a kövéreknek mondják, hogy "egyenek kevesebbet". Én annyit eszek egyedül, mint a családom összes többi tagja együttvéve, (négyen). Más már koleszterinmérgezést kapott volna, én vékony maradok. Egyébként annyit eszem, amennyi jólesik, mindenből, szeretem a zsíros nehéz kajákat, az édességet, a süteményeket. Sokat mozgok, folyamatosan talpon vagyok, de van amikor egész nap a gép előtt ülök. Szerintem a fokozottan működő agytevékenység miatt "vész el" az energia, ami alatt stresszelést, idegeskedést, türelmetlenséget gyanítok. Ezt a problémát kellene neked is megszüntetni, enyhíteni. Az idegeskedéssel mennek el a kilók!
2013. júl. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Engem is idegesít kicsit, ha mondják, hogy egyek. Szerinted mielőtt panaszkodni kezdtem, nem próbáltam meg többet enni?


Nekem tuti lesz szív-érrendszeri problémám a sok cukortól, de az tart életben emellett.


Mostanában nem stresszelek annyit, mert nincs iskola, olyan emberekkel vagyok, akikkel én akarok és azt csinálom, ami a hobbim, ami érdekel.

Amúgy a stressz tényleg fogyaszt? Mármint az energiaelszívással. Mert ha valaki napi kétszeri adagnak megfelelőt eszik csak miatta - mint én sokszor a fél év alatt -, akkor megértem. De csak az energiaszívás miatt is?


20 feletti BMI már jó? Tudom, a BMI nem pontos, de muszáj legyen valami viszonyító dolog.

2013. júl. 21. 20:59
 9/14 anonim ***** válasza:

1. Ha nem használt a több evés, akkor még többet kell enni. Akármilyen bugyután hangzik, Súlygyarapodás csak ételtől lesz.


2. Az ok nélküli idegeskedéssel orvoshoz kell fordulni.


3. A BMI csak nagyon hozzávetőlegesen tájékoztat az egészséges testsúlyról. Testzsírszázalékot kell mérni, az jobb módszer.

2013. júl. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem tudok többet enni. Írtam már... Az édességek, a nassolás tart életben.


Szerintem senki se ok nélkül idegeskedik, így én se.

2013. júl. 21. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!