Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Valaki ismeri ezt a gyógyszert?

Valaki ismeri ezt a gyógyszert?

Figyelt kérdés
Zimpax gyomornedv ellennáló, redluxra kaptam mert a pantoprazol krka nem segitett, de ugyanugy ez is pantoprazol hatóanyagú , akkor nemértem ez mivel lesz másabb...

2013. aug. 2. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Igaz :)))
2013. aug. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
elvileg talán kicsit másabb....mert akkor minek gyártanak ennyi félét..nem? :D hátha ez beválik...egyébként nekem csak torokpanaszom van. mennyi idő után várható javulás??? gondolom több hét...mert nem gyomorégésem van hogy azonnal hasson, meg hát ez nem is savlekötő hanem proton pumpa gátló.
2013. aug. 2. 12:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem azért van ennyiféle gyógyszer,mert mindegyik más egy kicsit,hanem azért,mert ugyanazzal a hatóanyaggal, más-más gyógyszercégek is készítenek ugyanolyan gyógyszert,aminek természetesen más nevet adnak. De ezek attól még egyformák(bár a segédanyag különbözhet bennük). Ezért van,h ha a gyógyszertárban nem kapsz éppen olyan gyógyszert,amit felírtak,a gyógyszerész ajánl helyette más cég által gyártott,ugyanolyan hatóanyagú tablettát.
2013. aug. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jó én ezt értem! De akkor miért irta fel ugyanazt a doki, hisz mondtam neki hogy a pantoprazol krka nem használt!!!!!



Mit tartalmaz a Zimpax tabletta

- A készítmény hatóanyaga a pantoprazol. 20 mg pantoprazolt tartalmaz tablettánként.

- Egyéb összetevők:

Tabletta mag: kalcium-karbonát, hidroxipropilcellulóz, vízmentes nátrium-karbonát, kalcium-sztearát,

Bevonat: hipromellóz (E464), mikrokristályos cellulóz, sztearinsav, titán-dioxid (E171), trietil-citrát, talkum, metakrilsav-etilakrilát kopolimer 1:1, poliszorbát 80, nátrium-lauril-szulfát, laktóz-monohidrát, sárga vas-oxid (E172), makrogol, kinolinsárga (E104), Sunset yellow FCF (E110).


Mit tartalmaz a Pantoprazol Krka tabletta

- A készítmény hatóanyaga a pantoprazol.

20 mg pantoprazolt tartalmaz gyomornedv-ellenálló tablettánként (nátrium-szeszkvihidrát formájában).

- Egyéb összetevők:

mannit, kroszpovidon (B-típusú), vízmentes nátrium-karbonát, szorbit (E420), kalcium-sztearát a tabletta magban és

hipromellóz, povidon (K25), titán-dioxid (E171), sárga vas-oxid (E172), propilénglikol, etakrilsav-etilakrilát kopolimer, nátrium-lauril-szulfát, poliszorbát 80, makrogol 6000 és talkum a filmbevonatba

2013. aug. 2. 12:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Passz. Nem tudom.
2013. aug. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Doki azt mondta ez a "testvére" akkor csak nem lehet teljesn ugyanaz :D
2013. aug. 2. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!