Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Sos légyszives egészségügyi...

Sos légyszives egészségügyi alkalmasságin ekg vizsgálat után a következő beutalót kaptam, ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Az eKG -n ezek vannak :

szinusz tachykardia lehetséges pitvari flutter

mérsékelt st depresszió (0.05 mV ST depresszió )

rendellenes ekg

Vent frekv : 147 Ü/P

PR int : 140 ms

QRS tar 68 ms

QT/QTC 2636347 ms

P-R-T tengely : 73 44 45

Avg RR : 407 ms

QTcB 412 ms

QtcF :354 ms



a beutalón pedig : nem tudom kiolvasni mit ir de a végén az van : P 160/min

jelen betegséget : PSUT


2013. aug. 7. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:

PSVT: paroxismalis supraventricularis tachycardia


Ez azt jelenti, hogy időnként, rohamokban jelentkező szapora szívműködés jelentkezhet nálad, amikor is az ingerület a pitvarokból indul ki Ezt vizsgálják ki, mivel a pulzusod 160/ perc volt.

Sinus tachycardia: szapora szívműködés, ami a sinus csomóban keletkezik. / ez a normál ingerképződés helye, csak valamiért gyorsabb, mint kellene/

flutter: pitvarlebegés

2013. aug. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szinusz tachycardia azt jelenti, hogy a szívritmus teljesen szabályosan működik, de gyorsabban a normál értéknél. Pitvari flutter (pitvarlebegés) a kamrák lassabban vernek a pitvaroknál, a pitvarok nem ürülnek ki rendesen. Ez egyfajta ritmuszavar. Szívfrekvencia 160/ perc.
2013. aug. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm Nektek !

és akkor most gógyszereken kell élnem ezután?

Egyébként már egy hete csak nyers zöldségeket eszek semmi mást ilyenkor szokott gyorsabban verni a szivem.

de pl most mértem meg a házi készülékemmel fél órája még mindig 128 volt és már csak 104/perc, szóval ha nem mozgok ésnem vagyok kint a nagy melegben lejebb megy, meg ha ennék normálisan gondolom akkor is

2013. aug. 7. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!