Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek, mit tegyek?...

Szerintetek, mit tegyek? Állandóan velem foglalkoznak, ezt már nem bírom! /Fontos! /

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, és kicsit küzdök mostanában a súlyommal. 165 cm és 51 kg vagyok, olyan 5 nap alatt értem el ezt a súlyt, mert 5 napja még olyan 53 kg voltam. Elég keveset eszem, de nem vészes, és tényleg nem vagyok sovány, van rajtam felesleg. Anyukám és nővérem állandóan szid, rólam beszél,hogy ez már anorexia. Anyukám orvoshoz akar vinni, nem tudom,hogy magyarázzam el neki,hogy ha elérem az 50 kg-ot, akkor megállok a fogyással? Nem vagyok anorexiás! Kérlek segítsetek, adjatok tanácsokat!

2013. aug. 11. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is a sógornőmet anorexiásnak titulálom, mert sovány alkatú, de ezen mindig csak jót nevetünk. Hagyd, hogy duzzogjanak, te meg tedd, ahogy jónak látod.
2013. aug. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia! Én voltam anorexiás. Ha te is az lennél, akkor mindig kényszeresen a súlyoddal foglalkoznál, naponta többször eszedbe jutna, főleg étkezésnél. Konkrétan az egész napod erről szólna. Pl. minden kaján megnéznéd, hogy mennyi kalória van benne, majd evés után lelkiismeretfurdalásod lenne, stb... nézz azért utána és kérlek, ne ess át a ló túloldalára. Ha elérted az 50 kg-t, akkor állj le szerintem is.

5 nap alatt 2 kg leadása nem igazi fogyás. Hamar vissza fog jönni, ahogy megint rendesen eszel majd. Ez így nagyon gyors, és káros a szervezetednek. Inkább add le azt a pár kilót 2 hónap alatt (nem nagy idő...), és úgy könnyebb lesz tartani.

Egyél sok zöldséget, kerüld a finomított cukrokat és a fehér lisztből készült dolgokat. Ne a mennyiségen változtass, hanem a minőségen.

Hozzátenném, szerintem 165 cm-es magassággal az 53 kg sem sok. Miért akarsz lefogyni? Én 172 cm vagyok és 55-56 kg. Testalkatra hasonlóak lehetünk és én nem gondolom, hogy rajtam lenne felesleg...

Megértem az anyukádat, az anorexia nem vicces, bele is lehet halni, nem csoda ha aggódik érted, ha azt hiszi, hogy ez a bajod. Én voltam kórházban, és volt ott egy anorexiás lány, aki egy hét múlva meghalt. Az ágyból sem tudott felkelni már, de még mindig kövérnek hitte magát, annyira torzul a testkép ilyenkor. Belenézel a tükörbe és "nem azt látod" ami ott van, vagy hogy mondjam...

Ha anorexiáról szeretnél beszélgetni esetleg, akkor nyugodtan kérdezz vagy írj privit. (akár anyukád megnyugtatása végett)

26/l

2013. aug. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtál, sajnos azok a jelek,minden bennem van. Szóval az,hogy kalóriákat számolgatok, evés után már hányingerem van. Akármit eszem, akármennyit, rögtön erős hányingerem lesz, és egész nap, mindig ellenőrzöm magam a tükörben... :/ A másik gondom,hogy a napokban erőteljesen kezdett hullani a hajam, ez már feltűnt anyukámnak is. Tényleg nagyon szeretem, nem vagyok az a lázadós típusú kamasz, biztos nem vagyok könnyű eset, de eddig mindent elmondtam neki, és most is erről tud, és félt... Szerinted mit tegyek? Hogy tudnám ezt leküzdeni orvos nélkül? Az evés utáni hányingert, a hajhullást? Nagyon köszönöm,hogy válaszoltál, és,hogy kérdezhettem tőled!
2013. aug. 11. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!