Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az normális, hogy a Gellért-he...

Az normális, hogy a Gellért-hegyre a lépcsőn felfelé menve nagyon kifulladok?

Figyelt kérdés

Hangosan lihegek, és fent is kell 2-3 perc, mire "magamhoz térek".

Szerintem magas lépcsőfokokon, sok-sok emeletnyi magasra menet normális. Mégis, senkit se látok kifáradva, senki se liheg, csak én...


2013. aug. 11. 12:12
 1/7 A kérdező kommentje:

Amúgy komolyan egyhuzamban, az átlagnál kicsit (csak kicsit) gyorsabban menve se szabadna kifulladni?

Tippelem a dombot úgy 20 emelet magasra, a lépcsőfokok is kemények...

Szerintem aki egyesületnél sportolt, és máig rendszeresen mozog, az az, aki nem fullad ki ettől.


De lehet, hogy valóban asztmás/szívbeteg/szimplán csak gyenge vagyok, ezért is írtam ki a kérdést.

2013. aug. 11. 12:40
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyenge az erőnléted.
2013. aug. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első, te nem fulladsz ki egyáltalán?


Amúgy 4-5 emelet után már normális kifáradni, nemhogy 20, nem?

2013. aug. 11. 21:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 38 voltam, amikor gond lett a szívemmel. Addig Budapesten csak kolbászoló embereket láttam, így mindenkit megelőztem a járdán. Fent voltam 10 évvel ezelőtt Ulm-ban a Münster tetején. 169 m magas és lépcsőn kellett felmenni. Csak lefelé rángatózott a lábam. Nem emlékszem, hogy fulladtam volna.


Nem tart semmiből, ha megnézeted, talán hamarabb találnak rá megoldást (vagy semmi különöset, ami még jobb), ha bármi látszik. Tapasztalatból tudom, hogy nem játék!


De valóban, lehet, hogy az erőnléteddel van baj. Semmi gond. Én kardió edzésre jártam tavaly és le is fogytam, meg is erősítettem az állóképességemet. Megér annyit, hogy rászánd az időd.


Jó lenne kiírni, hogy hány éves vagy, mert ettől is függhetnek a válaszok. Nem mindegy, hogy 18 vagy 48 :)


43/F

2013. aug. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok, és nem fulladok, hanem KIfulladok.


Hangosan lihegek, nehezemre esik beszélni. És a tetején se térek azonnal magamhoz. Szóval nem olyan, mint 50 méter futás a villamoshoz, hogy utána no lihegés, hanem bizony van...

2013. aug. 12. 20:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat, már megszoktam, hogy tőlem is hülyén kérdezik az orvosok és erre most én is hülyén válaszolok vissza. Valóban nem a FULLADÁS-ról beszélgetünk, az teljesen más téma. Engem is kiborít, és tessék, most én borítalak ki téged! Ezer bocsánat.


Azt gondolom, hogy ha 20 éves vagy, akkor vagy nagyon gyorsan szeded a lábadat másokhoz képest és azért fulladsz ki, vagy tényleg van valami problémád. Fogj egy barátodat, akár többet is, menjetek fel együtt úgy, ahogy te szoktál, hogy ellenőrizzétek ki mennyire fárad el. Ha mindenki liheg, akkor nincs bajod. Ha csak te, akkor irány egy kardiológia. Inkább most, mint később!

2013. aug. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értelek akkor a félreértést illetően. :)



És valóban más nem liheg egyáltalán? Nekem ez furcsa...

Hiszen ez lépcsőzés, és pár emelet után is szerintem normális a lihegés, a Gellért-hegy meg tényleg van vagy 20 emelet szerintem, és a lépcsők között se vízszintes, hanem emelkedik.


Amúgy nincs szívpanaszom, mint szorító mellkas, néha szívdobogásérzés, testmozgás után megszédülés stb. A vérnyomásom és a nyugalmi pulzusom is normális.

Ma megtettem 50 km-t bringával, és 17 km/h átlagsebességgel. Utána kb. egy órán át nagyon fájtak a combjaim.

2013. aug. 14. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!