Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fáj, szúrkál a hasam középen...

Fáj, szúrkál a hasam középen legalul! Mitől lehet? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most éjszaka kezdődött, nem is aludtam, csak olyan félálomban voltam, mert folyamatosan éles szúrkálást éeztem a hasamnál "legalul" (a köldökömtől lefelé, közvetlenül a szeméremdombom felett) Nem tudom jobban leírni.

Az a fura hogy más tünetem nincs igazából, nem fáj amikor pisilek, nem csíp, nincs hányingerem, nem hánytam, nincs hasmenésem, nincs lázam.

De akkor mi lehet? Mert ha beleáll a görcs vagy szúrás, ki se tudok egyenesedni..


2013. aug. 20. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem a petefészked?
2013. aug. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam rá, de szerintem nem, akkor kicsit balra, jobbra érezném talán. Én meg egy pontban érzem, tényleg egyvonalban a köldökömmel, és "legalul" (bár laikusként nem tudom, lehet épp oda sugárzik ki valami)

Arra is gondoltam, hogy bélelzáródás, vagy bélcsavarodás, de ma reggel volt székletem, és teljesen normális állagú, színű volt. Ha meg bélelzáródás lenne, akkor gondolom ez nem lehetett volna.

2013. aug. 20. 11:08
 3/7 anonim ***** válasza:

És a méhed?

Rendszeres a menstruációd? agy fog.gátlót szedsz?

2013. aug. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Fogamzásgátlót szedek (PCO-s vagyok) ezért igen rendszeres a menstruációm, most vagyok a ciklusom 20. napján, még kb. egy hét múlva fog megjönni.


Viszont ami most eszembe jutott, hogy tegnap fát vágtunk, vagyis én hordtam, pakolta, baromi nehéz volt, a derekam be van állva kicsit. Esetleg lehet összefüggés a kettő között? Hogy ott elöl meghúzódhatott valami(m) ? Erre eddig nem is gondoltam. Remélem sérvet azért nem kaptam :O


Köszönöm, hogy próbálsz segíteni!

2013. aug. 20. 11:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy van összefüggés, nem tudom, hogy akkor mi lehet. Én továbbra is a méhedre tippelnék.


De PCOS-ra miért szedsz fogamzásgátlót?

Endokrinológus látott már? Csinált terheléses cukor- és inzulinvizsgálatot? IR ki van zárva?

2013. aug. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem, én se gondolnám, hogy lenne összefüggés.


A PCO-t endokrinológus állapította meg (mármint így nőgyógyász-endokrinológus) mert nemrég tudtam meg, hogy a belgyógyászaton belül is van endokrinológia, de én ott még nem jártam. Volt terheléses vizsgálat is, inzulinrezisztenciám nincsen (még). Nekem annyi panaszom volt, hogy nem volt rendszeres a menstruációm, félévente egyszer jött meg magától, így kerültem a nőgyógyásztól az endokrinológushoz. Ott annyit mondtak, hogy jó írnak gyógyszert (Volinát szedek egyébként) és mozogjak sokat, meg figyeljek oda, hogy ne egyek sok szénhidrátot) Ennyivel lettem elküldve (3 éve egyébként) Azóta ezt csinálom, de megmondom őszintén én sem vagyok benne biztos, hogy ez a jó megoldás, mármint a gyógyszer, mert ez csak elfedi a valódi problémát.


Neked ebben van tapasztalatod? Ha igen megosztanád velem?

Egyébként azóta jártam még egy endokrinológusnál, és ő is azzal küldött el hogy szedjem a gyógyszert, ha nem akarok meddő lenni :( De még most se tudom mi az igazság..

2013. aug. 20. 11:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Írtam privit!
2013. aug. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!