Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tegnapelőtt elkezdtem tornázni...

Tegnapelőtt elkezdtem tornázni dél körül. Izomlázam lett estére, megint rátornáztam, mert mindig mindenki azt mondja, hogy rá kell dolgozni, és elmúlik. Még rosszabb lett, mit tudnék ezzel csinálni? 14/L BŐVEBBEN LENT!

Figyelt kérdés
Szóval még jobban fájt. Van egy dolog, ami hajt, és azért csinálom az egészet. Nagyon bűntudatom volt, hogy rengeteget ettem, és egy kis fájdalom miatt pedig kihagyom az egész napos tornát. Így 0:05-kor kimentem az udvarra tornázni. Igazából nem is torna, hanem aerobik, +10 perc helyben futás. Végeztem 1:35-kor. Most ott tartok, hogy nem bírok menni, annyira fáj a lábam. A "dolgozzrá" dolog nem segített, alig bírok ráállni a lábamra, mit tudnék csinálni?

2013. aug. 27. 11:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Magnéziumpótlás + pihenés.
2013. aug. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ma szerinted tornázhatok, vagy még jobban fájnának a lábaim?
2013. aug. 27. 11:32
 3/16 anonim ***** válasza:
Pihenj egy-két napot, esetleg egy fél órás lassú kocogás (nem futás!!) beleférhet.
2013. aug. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
a fájdalom a barátod! :) innen tudod h jól csinálod.szerintem tornázz ma is,ez azért nem túl megerőltető torna...
2013. aug. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
ez szoktam csinálni: http://www.youtube.com/watch?v=PWEdJRRndkQ amiből 1 perc kellett volna, 5 percet csináltam, amiből 25-öt kellett volna, abból 100-at csináltam. de csak ma. eddig mindig betartottam a 10 percet. anyu viszont azt mondta, hogy izomgyulladást is kaphatok ha nagyon megerőltetem. ez igaz? vannak maradandó következményei?
2013. aug. 27. 11:43
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem lesz maradandó következmény, ne félj.
2013. aug. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
akkor csinálom ma is, mert nagyon fontos lenne nekem, hogy jó alakom legyen.:) egy füzetben vezetem azt , hogy melyik nap mit, és mennyit eszek, illetve, hogy mit és mennyit mozgok, + minden nap lemérem a súlyomat
2013. aug. 27. 11:47
 8/16 Bárzsing ***** válasza:

A vizeletedet figyeld, ha eltérést látsz a színében (pirosas, sötétbarna), menjetek el dokihoz. A nagyon megerőltető izommunka, főleg ha előtte nem volt szokása az illetőnek a rendszeres testmozgás, rhabdomyolysist okozhat (károsodik a vázizomzat, pusztulnak a sejtjei).

[link]

2013. aug. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
csak egy icipicit szeretnék fogyni, addig csinálom ezt az egészet. kb. ilyen alakom van: [link] szóval, hogy majdnem összeér a combom és nagyon zavar. és ilyet szeretnék: [link]
2013. aug. 27. 12:00
 10/16 Bárzsing ***** válasza:

Most nem arról van szó, hogy mennyit akarsz leadni. Ha rabdomiolízised van/lesz, az károsíthatja a veséd és kórházba kerülsz. Nem azt mondom, hogy hagyd abba mindenáron, de ha tüneteket érzékelsz magadon, azt ne vedd félvállról.

De mindettől függetlenül is azt mondom, hogy az intenzitásból most kicsit vegyél vissza, ha majd nem fáj annyira, lehet többet edzeni.

2013. aug. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!