Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Naponta ketszeri (reggel...

Naponta ketszeri (reggel este) mezes fokhagyma?

Figyelt kérdés

Reggel es este bekapok egy mezes fokhagymat. Tudom, nagyon sok jo hatasa van, immunrendszererosito, stb. de szerintetek kellokeppen tisztit is? Tudo, ver, stb.?

24 eves lany vagyok. Sajnos dohanyzom, neha szur a szive minimalisan, mellette rendszeresen edzem is, szoval probalok magamra odafigyelni csak az a franya bago... Csinaltam mar citromos fokhagyma kurat is, de a masodik fazisban abba hagytam, mert gyomorproblemam lett tole. Szoval szerintetek mennyire kivalo antibiotikum a mezes fokhagyma, es megvedi a testem mindenfele betegsegtol? Megfazas, natha, sziv-tudo baj, stb.? Nem viszem tulzasba a napi ketszeri eveszetet?


2013. szept. 7. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem véd meg minden betegségtől, például a vírusoktól nem tud megvédeni. Másrészt, a túlzásba vitt fokhagymaevéstől lemehet a vérnyomásod, erre nem árt odafigyelni. Volt egy szomszéd nénink, ő magas vérnyomás ellen ette notóriusan "megelőzésként", az nem zavarta, hogy úgy levitte neki, hogy ettől lett rosszul és kellett orvoshoz mennie többször. Amúgy nem tudom mennyit evett naponta, de mindig fokhagymaszaga volt.
2013. szept. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jót tesz, ártani nem fog, abban biztos lehetsz, de kicsit túlzásba viszed. Arra is figyelj, hogy a fokhagyma egy idő után erősen érződni kezd a bőrödön keresztül is, amit nem tudsz mivel elfedni, eltüntetni. Ahhoz, hogy megvédjen a betegségektől, naponta egyszer BŐVEN elég a fokhagyma.
2013. szept. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 schocko ***** válasza:
Nem tisztít semmi, a máj és a vese tisztítja a vért és vizeletet, másféle tisztítás esetleg még csak a gyomormosás, aki többet állít, az hazudik vagy ostoba...
2013. szept. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 homo ludensz ***** válasza:
Most fogyott el az itthon készített fokhagymatinktúrám de már készül a következő. A magyar (apró) fokhagyma megpucolva,ledarálva vagy turmixolva felöntve alkohollal érlelődig min. 10 napig. Akkor leszűrve fogyasztható kúraszerűen vagy étkezés előtt néhány csepp egy kevés vízzel felöntve. Az alkohol kioldja a hasznos illóolajakat és koncentráltan tárolja. Nincs fokhagyma szagú bőr vagy hasonló kellemetlen illat és a gyomrot is kíméli.
2013. szept. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 homo ludensz ***** válasza:
A népi gyógyászat ismeri és nem hazudik s többet sem állít csak régen a fokhagyma kéznél volt patika viszont nem volt minden sarkon. Az orvos és a tabletta pedig pénzbe került de azért csak eléldegéltek az akkoriak a szintetikus úton előállított gyógyszerek nélkül is a tápszer nélküli csirkén vagy malackán.
2013. szept. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigieket! Nem Magyarorszagon elek. Nem mindegy hogy milyen fokhagymat eszem?
2013. szept. 8. 19:21
 7/9 homo ludensz ***** válasza:
Tudtommal vagy 14 féle fokhagyma van és csak azért írtam a magyart mert ott ahol élünk velünk élnek a növényeink is.A szervezetünk azt tudja max. felhasználni ami azonos földrajzi környezetben él velünk. Alma is van számtalan de az itthonit esszük a legszívesebben. Tudat alatt ezt kívánjuk.
2013. szept. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hm, ez elgondolkodtato. Most akkor ha nem elek Magyarorszagon es nem magyar dolgokat eszek akkor a szervezetem az itteni zoldsegekbol es gyumolcsokbol nem nyeri ki a hasznos anyagokat?
2013. okt. 1. 12:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Hármasnak van igaza. A fokhagyma nem tisztít, és főleg nem kompenzálja a dohányzással okozott folyamatos önmérgezést.

Ha huszonévesen szúr a szíved, az elég nagy baj. Mielőbb szokj le a dohányzásról.


A fokhagyma meg nagyon finom, én is odavagyok érte, de nem fog megvédeni önmagában, főleg ha cigarettázol is mellette.

2014. márc. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!