Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Párnapja úgy érzem hogy nem...

Zalán kérdése:

Párnapja úgy érzem hogy nem elég az a levegő amit beszívok. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Régebben is éreztem ilyet,de pár órán belül elmúlt.Most viszont vasárnap óta ezt érzem és nem akar szűnni.Nem tudok elég mély levegőt venni,hiába sóhajtok nagyokat.Tud valaki segíteni hogy ez mitől lehet?
2013. szept. 11. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet allergia, szívprobléma, még akár rossz tartás miatt is..
2013. szept. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még akár idegi alapon is érezheted már, azért nem akar elmúlni. Első körben is: allergiás vagy? Valami olyanra, aminek most ki lehettél téve? Ha nem a válasz, akkor kezdetnek elmehetnél egy allergiavizsgálatra és a tüdőgondozóba egy tüdőkapacitás vizsgálatra. Tudod esetleg valamihez kötni, pl. párás levegő, hirtelen hőmérsékletváltozás, valami étel, amit ettél, valami hely, ahol jártál? Szabad levegőn vagy lakásban, zárt helyen jön inkább rád?
2013. szept. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen ez a hiperventilláció, nem feltétlenül allergia. Nekem is ugyan ez volt a panaszom, azt hittem az asztmám b*sz, de nem. Idegi alapon lép fel.


Megoldás: Ne próbálj görcsösen levegőt venni. Felejtsd el. Az egyik kezedet tedd a mellkasodra a másikat a hasadra, úgy kell levegőt venned hogy a hasadon lévő kezed jobban felemelkedjen mint a melleden lévő. Amennyit belélegzel, annyi oxigén bőven elég ahhoz hogy a szerveid működjenek. Ne sóhajtozz, figyelj a légzésedre, egy idő után magától eltűnik a görcs a torkodból, és a tüdődből.

Nekem segített próbáld ki !

2013. szept. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Egy percben 6-7 levegőt vegyél! Szépen lassan! Ha egésznap figyelsz rá holnap már nem kell, és elmúlik!
2013. szept. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!