SOS Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
régóta érzem hogy a torkom rossz, megállás nélkül, állandóan, de orvos nem lát benne semmit, szerntem ki van száradva, kapar, minden irritálja, izgatja, de allergiás nem vagyok. szoktam néha oylat érezni hogy a torkomban lent vmi egy pillantra izgatja a nyálkahártyámat de nem kell köhögnöm még csaak nem is fulladok csak fura érzés. félek hogy ez a légcsövemben van, de remélem hogy nem. durva orrsövényferdülésem van amit kedden mütenek, nem nagyon kapok levegőt rajta, meg ha kapok is elég furán mert az egyik orrlyukam nem jól szelel. szerintem ennek lehet hozzá köze.

2013. máj. 4. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Tuti nem vagy allergiás?
2013. máj. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

mindenki az allergiára gondol :D Háh tudtam, nem szivem nem vagyok allergiás. meg gondolj bele egy allergiás nem mindenhol érzi ezt és nem állandóan. nekeme z egy éve tart, a torkomban és fokozatosann lett szarabb érzem h a nyálkahártyám szar. na de most olvastam az orrsövényferdülés után és ezt találtam:


Egészséges körülmények között az orrsövény egyenes és a levegő egyenletesen, párhuzamosan (laminarisan) áramlik befele az orrfőüregbe.


Ez az áramlás biztosítja a levegő előkészítését, párásítását, melegítését és szűrését.


Az elferdült sövény, az orsövényferdülés a levegő áramlását megváltoztatja, ami örvénylővé (turbulenssé) válik.


Az orrsövényferdülés miatt kialakult örvénylő levegő folyamatosan ingerli az orrüregi-, az orr-melléküregi-, és az orrgarati nyálkahártyát.

2013. máj. 4. 15:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez a turbulens légáramlás a garat nyálkahártyáját is szárítja, az itt lévő nyákmirigyek működését is rontja
2013. máj. 4. 15:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!