Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet valami bajom ha 14...

Lehet valami bajom ha 14 évesen keveset alszok?

Figyelt kérdés
általában hajnal 2-kor alszok el, és reggel 7-kor kelek. nem érzem magamat fáradtnak...de ha korábban fekszek le akkor csak vergődök az ágyban, és nem tudok aludni
2013. szept. 16. 23:28
 1/6 A kérdező kommentje:
ja, és még azt hozzáteszem, hogy ez így megy mér 1- 1.5 hete.
2013. szept. 16. 23:36
 2/6 anonim ***** válasza:

Napi 5 óra alvás 14 évesen édes kevés.

Nekem 25 éves létemre is kell minimum 7 óra, de 8 óra az egészséges én szerintem. Amikor délelőttös műszakom van én is csak 5-6 órákat tudok aludni maximum mert ugye délutánosból ha hazajövök ami most van éppen akkor lesz éjfél mire aludni indulok mert nem vagyok álmos, igaz hogy reggel többet alszok akkor van hogy 9 kor kelek fel. Éjszakásba meg maga a pokol ott délelőtt alszok délután 3 ig is akár. De egy 14 évesnek kell a minimum 8 óra alvás. De az hihetetlen hogy nem vagy fáradt akkor az azt jelenti hogy az égvilágon nem csinálsz semmit, agyilag meg testileg sem fáradsz el az elég érdekes. Jó lehet hogy elfáradsz de kipihened magad ennyi idő után, viszont hosszútávon problémák adódhatnak mert akkor már suli után álmos leszel és elmész aludni alszol este 7 ig majd 8 kor nekiállsz tanulni stb... Azért ez sem egészséges én szerintem.

A barátnőm is ilyen volt állítása szerint hogy suli időben főleg gimiben mindig lefeküdt éjfélkor vagy este 11 kor reggel 6 kor már kelnie kellett hogy a 6:35 ös buszt elérje és beérjen vele a suliba mert náluk már 7:45 kor bent kellett lenniük. Mert náluk a tanítás 7:50 kor kezdődött igaz hogy cserébe korábban mehettek haza de ő is hazaért kb délután 3-fél 4 re akkor 4 kor lefeküdt aludni amikor fáradt volt pedig voltak időnként délutáni elfoglaltságai, és felébredt este 7-8 kor akkor vacsora, fürdés stb.. Volt este 9 és akkor este 11 ig tanult és elment az egész napja. Ha rendesen beosztotta volna az idejét maradt volna ideje mindenre, plusz meg is hízott miatta mert a szervezete össze zavarodott, rendszertelen táplálkozás. 55 kilóról felhízott 80 kilóra, és most 23 évesen amikor végre kialakult nála a rendszer a munkahelye miatt akkor vissza fogyott az eredeti súlyára is ami elég drasztikus diétával és kemény sporttal járt, de egészségesen él most, de hatalmas kínlódás volt ez neki.

2013. szept. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hát nekem ebből áll a napom:

felkelek 7 órakor, 07:30-kor indulok az iskolába.

iskolában vagyunk általában 13:00-ig kivéve mikor délutáni tanítások vannak akkor fél négyig bent vagyunk. haza jövök leviszem a kutyámat, tanulok, megcsinálom a házimat, és netezek. kb. 9 órakor fürdök. egészen hajnal 2 óráig pedig filmet nézek...

2013. szept. 16. 23:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés az 5 óra! Az a baj, hogy a biológiai órádat "elállítottad". Vissza kéne erőltetned a normális kerékvágásba. Ha eleinte csak vergődni is fogsz az ágyban, olyan 10 körül feküdj le aludni és próbálkozz, minden áldott este, aztán hidd el, hogy el fogsz tudni aludni időben. A kevés alvás ilyen fejlődő szervezetnél, növekedésben visszamaradást, koncentráció csökkenést stb. okozhat. Minél hamarabb kezdd el a visszaállást!
2013. szept. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
azon vagyok...mielőtt lefekszem megfogom inni egy meleg nyugató teát hátha az hatni fog. mastanság fáj a szemem is...
2013. szept. 17. 14:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb annyira elálmosodsz, hogy nem tudod így folytatni, és be kell pótolnod, mert nagyon álmos leszel egész nap. Nem tudod magad a végtelenségig kizsákmányolni.
2013. szept. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!