Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Holnap fel fogok lépni (énekel...

Holnap fel fogok lépni (énekelni fogok) És a torkom fáj. Az orrom meg sebes, de már kezd múlni. Hogy tüntessem el az orromról a sebet?! És a torkomat hogy kupáljam ki holnapra?!

Figyelt kérdés
2013. szept. 27. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
tantum verde és körömvirág kenőcs
2013. szept. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kamilla tea jót tesz a toroknak.Én a tantum verdét nem szeretem,nekem nem használ.Én a strepfen-ben bízok.Az orrodat meg kenegesd,a körömvirág kenőcs valóban jó.
2013. szept. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az orrból a seb egy nap alatt nem múlik.Az egy hosszú folyamat, egyszer nekem is baromira kisebesedett , nem használt rá semmi vény nélküli szer, fülorrgégész írt rá megfelelő krémet. Körömvirág krémet semmi esetre se kenj rá ha belül van a seb, írják is hogy külsőleg.

Amikor ének szakra jártam és fellépéskor torok fájás és hang gondok voltak akkor fellépés előtt kb 20-30 perccel korábban megittunk egy ampullás calcimust és az akkor arra a kis időre rendbe tett, de csak annyira amíg elénekeltük az a pár művet. Tehát ez csak kényszer megoldás. Ha pár nap alatt nem múlik el akkor orvos.

2013. szept. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A körömvirág krém tényleg jó de csak akkor ha a seb az orron kívül van, a bőrön. Ha belül van akkor ne kend rá.
2013. szept. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne köhögj, és ha ilyen (na most gusztustalan leszek bocs), szóval ha ilyen sleim van a torkodban, azt se köhögd, krágokd fel! Hanem csak nyelj ilyenkor!

Igyál nagyon sok meleg-forró teát, vagy bármit, csak jó meleg legyen tényleg! Ha gyógytea, akkor mégjobb. És egyél meg magában néha-néha pár kanál mézet, de úgy hogy ne gyorsan nyeld, hanem hagyd, hogy lassan folyjon le a torkodon! Ez is nagyon jó a hangszálaknak állítólag!

A forró leves délre, estére ki ne maradjon! Fokhagymaleves nagyon gyógyító tud lenni pl!


És a fellépés előtt is ígyál meg egy csésze forró teát, az jó!!!


Lényeg, hogy a hangszálaidat addig ne erőltesd krágkogásfélékkel, és ne is énekelj a fellépésig! Próbálni is keveset próbálj előtte, hogy nehogy berekedj idő előtt!

2013. szept. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkineek!de egy gond van h egyiksincs itthol:( de van itthol: Hustensaft és isoprinosine a torkomra

az orromra meg van speciális krém:unguentum nasale vagymi..

2013. szept. 27. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!