Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért izzadok pár perc séta...

Miért izzadok pár perc séta vagy egy kis lépcsőzés után?

Figyelt kérdés

19/F vagyok.

Már kb 4 éve van, hogy 5 perc séta vagy egy lépcső megmászása után nagyon izzadok. Lehet tél, myár, lehetek nagykabátban vagy egy pólóban, mindig izzadok (a hátam, homlokom, tarkóm, lábam, hónaljam). Nem vagyok kövér, csak egy kicsit túlsúlyos, kb 10kg felesleg van rajtam.



2013. okt. 12. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Az izzadás nem más ,mint a test hőmérsékletének szabályozása .Lehetőleg a normális hőfokon tartása .

Nagyon sok mindentől lehet izzadni,nem csak a súly feleslegtől .Lelki,pszichikai tényezők is nagyon beleszólhatnak ebbe.De lehet valamilyen belső szervi gond is .pl,szív probléma .

2013. okt. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen lehet szívprobléma. Háziorvosodat keresd fel, jó lenne EKG-t csináltatni.

Ha negatív az eredmény, azaz nem vagy szívbeteg akkor nagyon edzetlen vagy ez azt jelenti, típusos tünet náluk. Egy kicsit erőteljesebb izommunka felpörgeti a keringést, jön az izzadás, kicsit nehezebben veszik a levegőt, combizmokban zsibbadás, nehéz végtag érzés stb.

Akkor nagy feladat előtt állsz, konditerem ezerrel / fokozatosan terhelve persze az első pár hétben/.

2013. okt. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Kiderült már mitől van ? én is ugyanilyen problémával küzdök (nekem nem 5 perc meg mondjuk még egy lépcsőtől nem mindig izzadok le de 10-15 perc séta után ömlik rólam a víz mint akit leöntöttek és rajtam is van egy 10kg felesleg kb... mondjuk én dohányzom...meg asztmás is vagyok...lehet ezek közrejátszanak. )
2015. szept. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!