Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az alábbi tünetek alapján mi...

Az alábbi tünetek alapján mi lehet a bajom? Hogyan lehetne függőséget okozó gyógyszerek és hosszadalmas orvosi kezelés nélkül gyógyítani, lehetőleg itthon (pl gyógytea, vagy akármi)?

Figyelt kérdés

-szédülés;

-émelygés;

-légszomj !;

-rossz közérzet !;

-nem érzékelem az időt;

-csak arra bírok gondolni, hogy minél hamarabb hazajussak !;

-kézremegés !;

-néha kéz és láb zsibbadás;

-gyomorgörcs !;


(a felkiáltó jelesek a leggyakoribbak)


Az egész néhány éve kezdődött. Azóta ha el kell mennem egy olyan helyre ahova nem szeretek, akkor rám jönnek ezek a tünetek (nem mind egyszerre), és legszívesebben elásnám magam, hogy ne találjanak meg, és ne kelljen mennem. Főleg akkor ha nagy tömegbe kell mennem, de nem csak akkor, szóval nem hiszem, hogy tömegiszony. Vagy nem csak az, mert a tömeget kis korom óta nem bírom elviselni.

Sokszor van olyan, hogy amikor odaérek arra a helyre, ahová mentem (pl hivatal, posta), és látom, hogy nincsenek sokan, és nem kell sorba állnom, akkor elmúlik minden azonnal.

Sok mindenben nem akadályoz ez a dolog, de rossz érzés, hogy amikor megkérnek valamire, vagy mennem kell valahova, akkor jönnek a tünetek, és lemondom, és mindenki azt hiszi, hogy csak a kifogásokat keresem, mert lusta vagyok.



2013. okt. 15. 10:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt hozzá szeretném még tenni, hogy nem valószínű a pánikbetegség, mert nem roham szerűen jön, és nem múlik el fél vagy egy óra alatt.
2013. okt. 15. 10:21
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan pánikbetegség félének tűnik a leírtak alapján.

Ha tényleg nem akadályoz sok mindenben akkor ne foglalkozz vele. Sokan vannak még ezzel így, többek közt én is. Gondolj arra, hogy ez is csak egy nap és el fog múlni ahogy a többi is...

2013. okt. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Ez egyértelműen valamilyen pszichiátriai betegség. De ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy gyógyszeres kezelésre szorulsz. Nekem is volt hasonló problémám, de én egyedül tettem rendbe magam. Elsősorban rendezned kell a gondolataidat, megpróbálni más színben látni a dolgokat. Célokat kell kitűznöd magad elé, és megpróbálni azokat elérni. Mindig csak egy kis dologra koncentrálj: pl. ma nem leszek rosszul a postán! ne görcsölj rá, csak próbálj lazán, simán odaérni, kivárni a sorod és elintézni a dolgod. Vigyél magaddal egy kis vizet, esetleg olvasnivalót, ha valahol sokan vannak. Próbálj nem koncentrálni a tömegre, hanem vegyél észre mondjuk apró érdekességeket (egy ember öltözéke, egy fura növény a sarokban...). Mindenekelőtt pedig próbálj kiegyensúlyozottabb életet élni. Nem tudom, mennyire stresszes amúgy az életed (tanulsz? dolgozol?), de próbáld lazán venni a dolgokat. A nyugtató tea jó ötlet, esetleg szedhetsz magnéziumot is, vagy ha már nagyon ideges vagy, akkor homeopatikus nyugtatót. Gyógyszerre rászokni tényleg nem a legjobb ötlet, és orvoshoz is csak akkor menj, ha már végképp nem tudsz magadon segíteni. Látni fogod, mikor jön el az a pont, de igyekezz, hogy ne is juss el addig - ehhez pedig gyökeresen meg kell változtatnod a hozzáállásodat. Légy pozitív - enni a titka.
2013. okt. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi a gyors válaszokat

egyébként nem tanulok már és sajnos jelenleg nem is dolgozok

helyette havonta átélem az egyik legrosszabb dolgot: munkaügyi hivatal

próbálok pozitívan gondolkodni, és gyógyszert is csak ritkán veszek be, de ha kimegyek akkor mindig csak rosszabb lesz

minél több idegennel találkozok, annál rosszabb

elkeserít ami kint látok: swag-ek, pávák, tini-ribik, felnőttek között sok pszichiátriai eset, alkoholisták

ameddig dolgoztam, semmi baj nem volt (kivéve az első nap, amikor nem tudtam mi vár rám)

olyan időpontban voltam kint amikor más nincs az utcán és sokáig nem is volt semmi bajom


nyugtató teából mit tudnátok javasolni? citromfű jó lehet erre?

2013. okt. 15. 12:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez egyértelműen szorongás. Nem feltétlenül kell valóban gyógyszeres kezelés. De ha nem múlik és megnehezíti a továbbikban is az életminőségedet, akkor ajánlott orvoshoz fordulni aki tud ebben kicsit segíteni. Valószínűleg szorongásoldó gyógyszert fog felírni kis időre amig ez enyhül. De ha elég erős akaratú ember vagy akkor magától is menni fog, hogy jobban legyél! Egyébként a B vitamin komplex nyugtat! Sok sikert!!:)
2013. okt. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi a tippet

az lehet, hogy van a tesómnak, mert neki az egyik tanára volt egy kis törpe terrorista a tavalyi tanévben és félt bemenni

rossz volt a vérnyomása és ilyesmiket kapott


az előző kommentemet az ihlette egyébként, hogy meghívtak egy koncertre, és az "olyan" emberek miatt mondtam le

ez volt már legalább az 5. ilyen rövid időn belül, pedig erre felé nem is nagyon van más szórakozási lehetőség 20-on évesen :(


tegnap beszéltem egy ápoló ismerősömmel, és ők is tanultak ilyen dolgokról

a pánikbetegséget kizárhatjuk

szorongás+tömegiszony


akkor erre mehet a B vitamin meg a nyugtató tea, és akkor remélhetőleg végre vége ennek a rémálomnak, vagy legalábbis enyhül

2013. okt. 16. 08:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha te is szeretnél tenni érte hogy jobb legyen, akkor a 3. válaszolóval némileg egyetértve koncentrálj pozitív dolgokra. (mindezt úgy hogy amire koncentrálsz abba ne legyen nem vagy egyéb negáció, ugyanis tudományosan kimutatott, hogy a tudatalatti a nem szót kihagyva értelmezi a mondatot, gondolatot) Tehát a "nem szorongok" helyett a "stressz helyzetben is jól érzem magam!" gondolatra koncentrálva naponta többször, megfelelő segítség lehet. Aztán koncentrálhatsz olyan dologra is mint pl.: van jó munkám (hogy ez a stressz is megoldódjon).

A koncentrációt érdemes naponta többször valamint elalvás közben csinálni (ekkor van az az állapot amit a meditálók és az agykontrolosok is használnak, úgy nevezett théta állapot amikor az agy leginkább fogékony a bevitelre) és ilyenkor ez mindenkinél végbemenő folyamat (lemegy thétába) . Ugyanis a tudatalattid ekkor ezzel fog foglalkozni és ezt próbálja beteljesíteni.

Ha viszont ez nem elég (vagy nem akarod csinálni)akkor keress meg egy kineziológust a környékeden ő tud neked segíteni, igaz ez viszont pénzbe kerül...(a módszerének lényege hasonló, a tudatalattira hat.)

Remélem tudtam neked megfelelő információt adni.

2013. okt. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!