Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha a generalizált szorongást...

Ha a generalizált szorongást (GAD) kiváltó okot/okokat megszüntetem/megoldom a problémákat/teljesítem a rám várok feladatokat. Akkor elmúlik közvetlen utána vagy sem?

Figyelt kérdés
Pontosan azt sem tudom hogy ez a bajom, csak gyanítom. Nem bírok erősen koncentrálni semmire, elég kedvetlen vagyok, szédülés szerű érzésem van, k.b. 8ből 1x nagyon nehezen alszok el (bár elalszok és viszonylag nincs vele probléma), ja és néha alig kapok levegőt úgy érzem, pedig kapok, csak olyan, mintha nem bírnám teleszívni magamat levegővel normálisan. Nálam gyanús hogy a szakdolgozat megírása "taszít a mélybe" k.b. 6-7 hónapja vagyok ilyen melankólikus hangulatban néha jobban néha meg sz4rul. Azután jött ki nemsokkal később hogy le kellet adni a szakdogát, de én nem írtam meg és így nem is végeztem még. Létezne hogy emiatt van minden? Vagy a közelgő munka lenne az oka az új környezettől való félelem?

2013. okt. 24. 13:36
 1/4 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

A GAD-ban az a poén, hogy még azt sem mindig tudod, hogy mitől félsz, vagy ha tudod, és az megoldódik, találsz más aggódnivalót.


Ha ezt megállapították nálad, akkor a fenti vonatkozik rád.

Ha nem, akkor lehet, hogy csak "sima" stressz, valóban fáradt vagy és nyomaszt a szakdoli. AKkor elmúlik. :)

2013. okt. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az emlékeiddel kell valamit kezdeni, átvizsgálni, a rossz emlékeket átjavítani. Akkor lehet, hogy elmúlik.

Ha a feladatokat teljesíted, akkor a stressz múlik el, a generalizált szorongás viszont csak ideiglenesen csökken.

2013. okt. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tudom hogy az ebben szenvedőknek magas a vérnyomása és a pulzusuk is elég magas.

Létezik olyan hogy ez a tünet nincs jelent nálam vagy ez minden GAD - osnál megtalálható?

A vérnyomásom 130-150 közötti a systolés érték, a pulzusom reggel ébredésnél 48-60 között mozog nappal olyan 70-80, ha orvoshoz kell mennem vagy valahová akkor 90 is lehet.

Sokszor nincs kedvem semmihez, demotivált vagyok ugyanakkor járok rendszeresen futni, de annyira az sem esik jól, csak tudom hogy hasznos lehet,

Észrevettem hogy aludni is nagyon sz.rul alszok ha sokáig fenn vagyok vagy ha nem közvetlen fürdés után fekszek le.

Remélem minden hátrahúzó tünet elmúlik a szakdolgozatom leadása után mert ha nem pszichológushoz kellhet utána mennem...azt meg nem szeretném.

2013. nov. 2. 10:29
 4/4 anonim ***** válasza:
76%
Este én ha fürdök utána nem tudok aludni mert felpörgeti a vérnyomást...
2013. dec. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!