Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha történt már veled ájulásos...

Ha történt már veled ájulásos rosszullét, mit éreztél, milyen állapotban voltál utána?

Figyelt kérdés
20L vagyok, az utóbbi hónapokban volt néhány kisebb-nagyobb rosszullétem, hol csak szédelgés, hol komolyabb gyengeség, igazából nem is tudom, hogy ezek ájulásnak tekinthetők-e. Valószínű, hogy a vérnyomásom esik le ilyenkor. Kíváncsi vagyok, mások hogyan élik meg ezeket a dolgokat.

2013. aug. 10. 10:36
 1/7 MRC31 ***** válasza:
Az ájulás eszméletvesztéssel jár. Gyorsan, 2-3 perc alatt bekövetkezik ha a tüneteket nem ellensúlyozza az éppen rosszul levő. Nálam oxigénhiány és túlzott melegben való tétlenség okozhatja, utóbbi alatt azt értem, hogy nem tudom levezetni a fölös hőt, pl. zsúfolt buszon vagy anno gyerekkoromban évzáró/évnyitók során ahol állni kell mint a cövek. Milyen érzés? Hőemelkedés, szédülés, tompultság, előfordulhat hányinger, a bőrön szúró érzések, intenzív izzadás, sötétedik a világ, a hangok elhalkulnak és eszméletvesztés. Nem kellemes az biztos... Nem biztos, hogy a vérnyomásoddal van gond, lehet, de lehet akár szívgyengeség, vérszegénység, túlzott érzékenység, de okozhatja hirtelen trauma is. Azt mondom menj orvoshoz, hogy legalább képbe legyél miért szokott előfordulni nálad! Esetleg terhes lehetsz?
2013. aug. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én eddig egyetlen egyszer ájultam, a látóterembe feke pacák úsztak, egyre több lett, majd az egészet beterített és bumm. :D

Érzésre azt éreztem, hogy baromi forróság önt el, és a lábaimet nem érzem.


Meleg volt, nem reggeliztem és egy szűk ruha volt rajtam, 15 éves lehettem.

22/l

2013. aug. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én történetem bonyolult és hosszú lenne,de a lényeget leírom! 15 éves koromban kezdődött az egész,amikor télen a zsúfolt buszon elájultam,ezt a melegnek és annak tudtam be,hogy nem volt ülőhelyem és nem tudtam mozogni!Aztán a második a suliban,akkor már bevittek a kórházba,kivizsgáltak,nem találtak semmit! A harmadik itthon történt,de ez már durvább volt a többinél...légzésleállás,olyan mintha álmodtam volna,szőrnyű érzés volt jött is a rohammentő,egészen 17 éves koromig folyamatosan betegeskedtem,majd felkerültem Budapestre neurológiai osztályra,azóta ott kezelnek!De hogy a kérdésre is válaszoljak,nekem őrült fejfájással kezdődött,majd szédülés,émelygés hangokat már szinte elhalkulni hallottam,sötét volt minden,a lábaim elhagytak,remegtem:/ olyan voltam mint egy epilepsziás,görcsbe rándult minden végtagom és nem kaptam levegőt,mindig mentő lett a vége! Röviden ennyi.
2013. aug. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Kedves hármas válaszoló és kiderült már, hogy mi okozza a sűrű rosszulléteidet?
2013. aug. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos még azóta sem tudják!Epilepszia és migrén keveredésére gondolnak..:/ fél évente járok fel Budapestre kontrollra!Nagyon rossz volt,mert az iskolából rengeteget hiányoztam..3 év úgy ment el az életemből,hogy nem emlékszem semmire csak amit a szüleim,iskolatársaim elmeséltek!Rémisztő!:S 19/L
2013. aug. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nagyon sajnálom, sok kitartást a továbbiakhoz és mielőbbi gyógyulást kívánok!
2013. aug. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm!:)
2013. aug. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!