Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért magas a vérnyomásom?

Miért magas a vérnyomásom?

Figyelt kérdés
csak 13 éves vagyok, és 140 a vérnyomásom, sajna nagyon gyakran fáj a fejem, és szédülök, mi ennek a kiváltó oka és mit lehet ellene tenni?

2013. okt. 26. 11:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon sok oka lehet hormonális betegségtől kezdve szív-,idegrendszeri betegségig. Menj el orvoshoz,ki kell vizsgálni mitől van és annak megfelelően kezelni!
2013. okt. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Igaza van az első válaszolónak. Egy alapos kivizsgálásra van szükséged.
2013. okt. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%
Egészségtelenül táplálkozol és keveset mozogsz.
2013. okt. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%

"Menj el orvoshoz,ki kell vizsgálni mitől van és annak megfelelően kezelni!"


Nem ajánlott. Az orvosok ki fogják venni a máját és megsütik hagymával. Az egyik ismerősöm is egyszer orvoshoz ment azóta nincs mája.

2013. okt. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

az idegeim sajnos nincsenek valami jól, mivel 7-dikben iskolát váltottam, és szörnyű volt, most meg vissza jöttem a mostaniban és ez nem volt valami jó :/

mozogni sem mozgok sokat sajnos, mert nagyon az a asztma küszöbén vagyok ezért korlátozva van a mozgásterem, nagyimmal elkezdtük ezt a paleo étrendet, úgy néz ki hogy jógázni is fogok, de valószínűbb, hogy gyógytornázni a gerincproblémám miatt, köszi az eddigieket, még várok válaszokat,

utolsó: haha szakadok a röhögéstől -.-

2013. okt. 26. 13:14
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Menj el orvoshoz, mert ez kezdődő magasvérnyomás-betegség is lehet, ami (ha hajlamos vagy rá, és kezeletlenül hagyod) akár középkorodra ki is nyírhat. Viccen kívül.


Persze lehet a stressz miatt is, de ez nem jelenti azt, hogy kezeletlenül hagyhatod. A dokik tudnak adni olyan gyógyszert is, ami nem hagyja, hogy a fiataloknál a stressz annyira hasson a szívre - én is ilyet szedek.

2013. okt. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Persze a stressz,egészségtelen táplálkozás,mozgáshiány magas vérnyomáshoz vezet,de nem 13 évesen. Egy egészséges 13 éves szervezete még kompenzálja ezeket a hatásokat. Ha valakinek 13 évesen ilyen a vérnyomása,annak komoly oka van!

Menj orvoshoz!

2013. okt. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
ma megint megmértük, előtte fél órával még kávét is ittam, teljesen normális 128 volt, valószínűleg oka lehetett a tegnapinak...
2013. okt. 26. 19:46
 9/13 anonim ***** válasza:

A magasvérnyomás-betegség legtöbbször úgy kezdődik, hogy csak ideiglenesen magas a vérnyomás (a nap bizonyos szakaszaiban).

Pl. nekem is ilyen, és én már kezelt magasvérnyomás-beteg vagyok.


Méricskéljétek minden nap,a nap több szakaszában is. Ha visszatérően mértek ilyen vérnyomást, azzal orvoshoz kell fordulni.

2013. okt. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tedd azt,amit az előttem szóló írt! Egyébként a 128-ads vérnyomás nem magas,de nem is alacsony 13 évesen. Ilyenkor ez is az optimális érték felső határát éri. Ha máskor is mérsz 130 feletti értéket menj orvoshoz! Nem lehet a stresszre fogni anélkül,hogy kivizsgálnának.
2013. okt. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!