Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha izgulok magas lesz a...

Ha izgulok magas lesz a vérnyomásom (bővebben lent, hogy miért gond ez), mit lehetne tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok. Rendőrnek szeretnék majd jelentkezni ebben a tanévben Rendőrszakközép iskolába. Az a helyzet, hogy tavasszal elmentem a suli orvoshoz rutin vizsgálatra, hogy megállapítsuk, hogy megfelelnék-e jelenleg rendőrnek.

Meg is volt minden féle vizsgálat. Rendben volt minden kivéve a vérnyomásom. (akkor volt olyan 150/90 körül a vérnyomásom ott a rendelőben. Egyébként minden ottani mérés alkalmával ilyen körüli értékek voltak. Akkor jött egy csomó vizsgálat. A 24 órás vérnyomásmérés is mutatott néha-néha magas értékeket (izgultam a mérés eredménye végett), de volt abszolút normális érték is( 120-130 / 70-80 stb.) Akkoriban csak csuklós vérnyomásmérőm volt, ami elviekben nem olyan megbízható, és éppen ez végett nem vettem komolyan a "magas vérnyomásomhoz" viszonyított alacsony értékeket, ami általában ilyen 110-130 / 70-90 között állt meg. De megesett, hogy magasabb is volt. Közben ugyan ez az orvos felírt vérnyomásra gyógyszert (napi 1 szem), amire mondta, hogy ezt hónapokig szednem kell, hogy rendbe jöjjön a vérnyomásom. Az első hónapban szedtem a gyógyszert, de a 2. hónaptól már ki sem váltottam, mert egyrészt nem is volt rá pénzem, másrészt nem hittem a gyógyszerben, hogy az segíteni/hatni fog... A nyáron nem is foglalkoztam a vérnyomásommal, mert csak melóztam végig. Augusztus végén, a nyáron összejött pénzemből úgy döntöttem, hogy -futja rá és- veszek a gyógyszertárban egy vérnyomásmérőt, ami ugye megbízható. És elkezdtem méricskélni. Nagyon meglepődtem, hiszen -kb. 2 hét alatt minden nap mérve véletlenszerű napszakokban- nem ment a vérnyomásom 120 főlé. Ezen nagyon meg is lepődtem. Úgy döntöttem, hogy ma visszamegyek az orvoshoz, és megméretem ott is. Már mielőtt elmentem volna hozzá az egyik osztályban megmértem egymás után többször is, és az otthoni megszokottól valamennyivel magasabb értékeket mutatott: 130-140-et. (itt már izgultam az orvos végett) Tudtam, hogy az végett van, hogy izgulok (de ezt ne úgy képzeljétek el, hogy látszik rajtam, hogy remegek meg minden). Én ezt egészséges izgulásnak fogom fel, mert ugye mindenki szokott izgulni. Tehát bementem az orvoshoz és ott egyből 177/93 volt a vérnyomásom. LE voltam döbbenve, hogy ennyire izgulnék. 5 perc után megmértük megint és utána már csak olyan 150/x volt, viszont a pulzusom - a szokásos 70-80 helyett - 110-120 volt. Az orvos mondta is – hallván, hogy otthon milyen értékek vannak -, hogy ne szedjem egyenlőre a gyógyszert, hanem 2 hétig reggel-este mérjem, és majd meglátjuk.


Tehát az a kérdésem, hogy mit tudnék tenni, hogy amikor izgulok, ne ugorjon meg ennyire a vérnyomásom, holott amúgy normális? Ez azért gáz, mert, ha alkalmasságin mérik majd meg a vérnyomásom -ahol 100x jobban izgulok-, és ilyen értékeket produkálok, akkor kérdezés nélkül elküldenek. Én úgy hiszem, hogy fizikailag és elméletből fel vagyok/tudok annyira készülve, hogy felvegyenek. Nem szeretném, ha a "magas vérnyomás" végett utasítanának el. Nekem nagyon fontos lenne a rendőri szakma.


Próbáljam meg az agykontrollt vagy meditáljak?



2013. szept. 6. 16:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Előre megkérlek, hogy ne csapj le, én is frászt kapok az olyan válaszoktól, mint amilyet én fogok adni most.

Fejben dől el. Vagyis van esély rá. Próbálkozhatsz mindenféle agykontroll-gyakorlattal, de egyszerűbb, ha elhatározod, hogy nyugodt, céltudatos emberré válsz. Ne, ne vágd rá, hogy ilyennek születni kell. Részben igazad van, de akaraterővel és saját korlátaink megismerésével és kibővítésével elérhető változás. Magyarán te is átalakíthatod egyes tulajdonságaidat - adott esetben azt, hogy gyakran kezdesz izgulni.

2013. szept. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem, nem csaplak le, sőt! Köszönöm, hogy végig olvastad a problémámat. Kénytelen leszek valahogy kialakítani az ilyen szituációkra egyfajta nyugodságot. Igazából nem úgy parázok be, hogy "jaj Istenem, mi lesz..." Hanem inkább sokat jár az agyam arról, hogy milyen kimenetelek lehetnek, és próbálnám a legjobban kihozni a szituációt. Kicsit bonyolult leírni. Köszönöm a válaszodat!
2013. szept. 6. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!