Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ti is tiltakoztok az óraátállí...

Ti is tiltakoztok az óraátállítás ellen?

Figyelt kérdés

[link]

Én utálom, teljesen felborítja a közérzetem, ráadásul adatok igazolják a károsságát is. Remélem sikerül elérni a kellő szavazatot és megszűnik ez az átállítósdi..


2013. okt. 26. 18:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Soha semmi problémát nem okozott az életemben. Ma pl egy órával többet dolgozok éjjel, de eszembe nem jut nyafogni,.
2013. okt. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Én is nagyon utálom, ugye köztudott hogy ők azt állítják hogy ezzel milyen jól lehet spórolni. Nos igen azzal hogy reggel kelésnél munka előtt nem kapcsoljuk fel a villanyt, nos oké van benne valami, de könyörgöm korábban sötétedik, most éppen 18:17 van nálam és már sötét van holnap már 17:17 kor lesz ugyanez és én már kb félórája felkapcsoltam a villanyt a szobámban holnap meg még korábban és kb ugyanaddig is leszek ébren mert délutánra kell csak dolgozni mennem. Sőt még az is idegesítő hogy ha felkelek reggel 8 kor akkor még csak 7 óra lesz, akkor minden órát át állítani bár a telefont meg a PC-t ugyan nem kell de mindent mire át állítok, meg mire megszokom hogy mi hogy stb... Akkor ugye az időérzékem is pocsék lesz mert 11 kor már aludni szoktam ami a biológiai órám szerint még csak 10 óra akkor rohadtul nem leszek álmos de ha reggeles műszakba kéne mennem akkor olyan szinten alszok keveset hogy munka közbe fogok bealudni az is biztos. Meg ugye hétfőn oké hogy délutánra kell mennem, de nem aludhatok a végtelenségig sem mivel nekem délelőtt ügyeket kell intéznem és kelhetek korábban mint ahogyan szoktam, meg úgy is este kapcsoljuk fel a villanyt, reggel amikor dolgozni megyek csak a kislámpát kapcsolom fel hogy a barátnőm tudjon aludni én meg gyors felöltözök és ennyi, az előtérbe látok sötétben is mert annyi fény bejön az utcáról lent a konyhába is csak arra az időre kapcsolok villanyt mire kikészítek magamnak kaját, lefőzök kávét utána már csak a garázs marad ahol így is úgy is kell hogy reggel villanyt kapcsoljak mert valahogy ki kell nyitnom belülről szóval ez az egész úgy logikátlan ahogy van. De ez még a jobbik része, a tavaszival van gond amikor előre kell állítani 1 órát így ott még rosszabb mert kelek 8 kor és már 9 óra van akkor mégis kevesebbet aludhatok de ugyanakkor este lefekvésnél is rossz mert akkor feküdhetek korábban, az időmet sem tudnám úgy beosztani szóval hagyjuk.

Én most még átállítanám, és hagynám így ahogy van, mert szerintem jó ez.

2013. okt. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

a "Miért rossz az óraátállítás?" alatt felsorolt "érvek" mind a rövidebb napokból adódnak és nem az óraátállításból. (Kivéve talán az alvási ciklus és a rákényszerítés...)

Nekem az nem tetszene ha délben kelne fel a Nap, de ti tudjátok.


Az államnak miért kerül 6mrd-ba az óraátállítás? Kifizetik az óraátállítókat?


Az emberek 8,5-12%-a bármilyen baromsággal orvoshoz fordul, ha az iskolai igazolásról van szó.

2013. okt. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Nekem nem okoz gondot az előbb kelés,de azt én is utálom,hogy korán sötét van.
2013. okt. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Természetesen.
2013. okt. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Jó emberek! Nem az óraállítás miatt van korán sötét, hanem a nyári óraállítás miatt van nyáron tovább világos. Most állítjuk vissza az órát a rendes időre.

Óraállítás nélkül télen-nyáron ez az állapot lenne, ami most vasárnaptól kezdődik.

2013. okt. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%
ó mekkora hülyeségnek tartom. már így is tök káosz az idö számolgatonk, kell még megfejelni egy ilyennel. most komolyan ha szerintük jó egy órával késöbb/korábban kezdeni a melót/sulit akkor miért nem lehet az mondani hogy gyerekek holnap nem nyolckor hanem kilenckor kezdünk??
2013. okt. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7: Az most nem ugyanaz? Dehogynem.

Akkor az összes boltban az összes táblát le kellene cserélni másikra, a menetrendekből is kellene olyan, amelyikben minden adatot átírnak egy órával későbbre/korábbra stb.

2013. okt. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
hmmm.. nem mindenki váltana, csak aki akar. de lehet kapásból úgy kéne hogy napfelkelte 1órával van a kezdés azt kész :)
2013. okt. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Nekem általában jó az időérzékem, de az óraátállítás után egy-két hétig ez másként működik. Volt olyan óra, amiről emiatt késtem el.

Esti tagozatra járok, és volt olyan órám, ami 21-kor ért véget. Az átállítás után egy héttel is még 22-t éreztem. Rossz, hogy korán sötétedik, de tartozhatnánk egész évben a nyári időszámítás zónájába is. Akik kint dolgoznak, azt a téli időszakban hívhatnák egy órával későbbre dolgozni.

A becslések szerint egy 30-40 ezer fős város energiaellátását takarítjuk így meg, bár megnézném, hogy azon alapul-e a modell, hogy az emberek ébrenléti ideje 6-22 óra, ami valamikor régen igaz lehetett.

Az utakon a forgalom hirtelen áthelyeződése az állatokat is zavarja, és a háziállatok sem értik, hogy most hirtelen miért csúszik minden egy órával.

2013. okt. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!