Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A béta blokkolók mennyire...

Tündi0427 kérdése:

A béta blokkolók mennyire viszik le a pulzust? Pánikbeteg vagyok, de alapból is 80 - 120 között mozog a pulzusom. Elmondom,1685 cm vagyok, és sajna 80 kiló. Sürgősségi belgyógyászat látott, szerdán szív UH!

Figyelt kérdés
Kérdésem... a belgyógyász írt fel Concor 5 mg - os béta blokkolót, de nem merem bevenni, mert azt mondták többen is, hogy akkor lemehet akár 40 - re is a pulzusom... a vérnyomásom tökéletes, 120/70 körüli... mit tegyek?! Valóban leviszi a pulzust ennyire? Egy felet kéne szednem... szedek napi 3*0.5 mg Rivotrilt a pánikbetegség miatt...

2013. okt. 28. 16:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 165 cm magas vagyok...
2013. okt. 28. 16:49
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

- bármelyik boát vered a méreteddel

- ha orvos írta fel, és előtte megvizsgált, akkor te szívesebben hallgatsz mondjuk rám ismeretlenül, ha azt mondom, hogy ne szedd, vagy azt, hogy kettőt is bevehetsz?

- miért jársz orvoshoz, ha nem fogadod el amit ír?

- pánikbeteg voltam, fél év gyógyszer után saját erőből jöttem ki belőle évtizede ... a gyógyszer önmagában nem fog semmit megoldani

2013. okt. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
így már jobb :)
2013. okt. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy a boát verem, de nem rég szültem...:) Nem tudom, ezek az emberek is szedtek ilyeneket, és ők mondták, hogy nekik leviszik 40 - re is...
2013. okt. 28. 16:59
 5/12 anonim ***** válasza:
a pánikroham meg felviszi, így egész jó átlagod lesz :)
2013. okt. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne vegyél be belőle, csak 1/4-et eleinte, azután meglátod mennyire viszi le. Valóban elég erős gyógyszer én 1/4-et szedek. Nekem is volt évekig pánikbetegségem. Régebben volt a Concorból 2,5 mg-os is, de azt valamiért nem hozzák be. Ha kapsz új gyógyszert mindég csak pici adaggal kezd a szedését.
2013. okt. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Most komolyan azt gondolod, hogy felírnák neked a bétablokkolót, ha bármi veszélye lenne annak, hogy úgy leviszi a pulzust, hogy attól bajod lesz?


És hogy ne pontozzák le a válaszomat, a konkrét személyes tapasztalat. Én is bétablokkolót szedek, ugyanúgy 5mg-osnak a felét, mint te. A pulzusomat 55 környékére viszi le, pedig az enyém normál értékről indult, és a világon semmi bajom nincs attól, hogy 55.

2013. okt. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Egyébként egy bizonyos határnál jobban nem viszi le az se, ha növelik az adagot, a szervezet ugyanis kompenzál. Bétablokkolótól nem áll meg senki szíve, aki normálisan szedi. Abban igaza van az előzőnek, hogy fokozatosan kell elkezdeni szedni, de ez a betegtájékoztatóban is benne van. A legjobb, ha megfigyeled a hatását, ha negyed darab is eléggé leviszi a pulzust, akkor (az orvosoddal való egyeztetés után) esetleg maradhatsz annál.
2013. okt. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17:24-es vagyok. Sajnos nekem rossz tapasztalatom van az adagolás beállításával. Nekem most váltottak vérnyomáscsökkentőt és azt mondta a doki, hogy egy egészet vegyek be, mert nem erős. Felet vettem be és majdnem ájultan feküdtem órákig tőle. Most azt is negyedre levettem.
2013. okt. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat... akkor csak egy negyedet veszek be belőle... köszönöm!
2013. okt. 28. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!