Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha 8 darabra török egy gyógysz...

AkitLáttálÁlmodban kérdése:

Ha 8 darabra török egy gyógyszert akkor 8x gyorsabban szívódik fel és erősebben hat?

Figyelt kérdés
Nem vagyok hülye csak elméletben kérdezem. Ha van egy gyógyszer amit arra találtak ki, hogy kb.4-5 órán(vagyis hosszabb távon) keresztül nyugtassa(nyugtató[Helex]) az embert valamilyen szinten és a tabbletát 8 darabra töri akkor elméletileg hamarabb szívódik fel és rövidebb időn belül erősebb lesz a hatása mintha csak úgy egészben lenyelné? Najo, én pont ilyet szedek csak úgy megkérdezem. Nem vagyok idiota, hogy valamit elszúrjak magamban csak kérdeztem. Esküszöm,hogy tudományos célzattal. Én az egészet széttörés nélkűl szedni fogom. Röviden: 8 darabra törve a 8 darabot egyszerre beszedve hamarabban szivodik fel és rövidebb távon lesz erősebb a hatása?

2013. nov. 6. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Nem.
2013. nov. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hamarabb felszívódik.De mitől is lenne erősebb?
2013. nov. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért lenne erősebb, mert pl.nem 5-6 órán keresztül bomlik a gyógyszer és a bomlás közben hat hanem így gyorsabban felszívódik a sok hatóanyag rövidebb idő allat jut el a szervezetembe.
2013. nov. 6. 19:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem szivodik fel hamarabb es nem is lesz erosebb a hatasa.
2013. nov. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az erőssége nem attól függ,hogy hány darabban van,hanem attól,hogy mennyi milligramm hatóanyag van benne. Sót léteznek olyan gyógyszerek(drazsék,filmtabletták),amiket ha széttörnek nem hatnak annyira,mert a gyomorsav lebontja őket.
2013. nov. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!