Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hipochonder vagyok. Hogyan...

Hipochonder vagyok. Hogyan győzzem le?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Tavaly amikor volt a rém hír a '2012.12.21-es világvégével' kapcsolatban én akkor folyton paráztam, hogy tényleg jön a vég... Azóta hipochonder vagyok minden kis bajtól parázok.. Már jobb a helyzetem.. Nyárra el is múlt de most hogy suli van újra előjött.. Túl sokat foglalkozok magammal. Persze ha lekötöm magam akkor semmi bajom sincsen.:) Hogyan győzhetném ezt le? Pszichologushoz nem akarok menni...

2013. nov. 12. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Pedig ezen tényleg pszichológus tudna segíteni. Pszichiáterhez viszont ne menj, ne akarj gyógyszereken élni. Néha én is túlparázok mindent, pl késik a női bajom és akkor egyből arra gondolok, hogy cisztám van. De ahogy írtad, és ebben igazad is van, amikor lekötöm magam valamivel, akkor nem jár ilyen hülyeségeken az én eszem sem.
2013. nov. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
pszichologus is csak annyit mondana szerintem, hogy kössem le magam, fiatal vagyok ..előttem az élet amivel tisztában is vagyok :)
2013. nov. 13. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!