Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozhatja, vagy mit tudok...

Mi okozhatja, vagy mit tudok ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Pár napja jött ki rajtam,halálfélelem,mellkasfájdalom,rosszkedv,szorongás.

Mit tudok ezzel csinálni forduljak orvoshoz mert kegyetlen rossz érzés vagy egyéb más ötlet?



2013. nov. 20. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Valami okozta. Szorongásos betegség. Gondolom sok negítv dolog érhetett az utóbbi időben, vagy leglábbis sokat jártattad az agyad rossz dolgokon.

A valódi problémát ki kell zárni. Ha nincs, akkor pszichológiai probléma, ami nagyon kellemetlen, de tudnod kell hogy nem lesz tőle bajod.

2013. nov. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fenébe, nem akartam elküldeni még...

na tehát a lényeg hogy írhatnál még róla, hogyan kezdődött stb. később válaszolok

2013. nov. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ezt hogy bírnám kezelni (elmúlasztani). Vérszegény vagyok kiskorom óta ez nem okozhat valami ilyesmit?
2013. nov. 20. 12:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Helló


Olvastam az üzeneted. A vérszegénység is közrejátszhat, de nem ez a fő gond. Pszichológiai probléma, amit valamilyen leki dolog váltott ki (ha nincs ismert fizikai probléma).

Amikor azt írtam hogy írhatnál bővebben, arra gondoltam hogy volt-e valami az életedben, történt-e valami olyan ami okozhatta, például sokat stresszelted magad, féltél valamitől, és aztán tört rád, vagy csak úgy derült égből. Mert ezeknek szinte mindig van valami oka, bár sokszor nem is vesszük figyelembe.

Persze van olyan is amikor csak úgy jön, ez is nagyon gyakori. A pánikbetegség esetén sokszor előfordul, ami olyan tünetekkel jár amit írtál.

De ha van valami konkrét ismert ok, például trauma, rossz élmények az iskolában, munkahelyen, vagy csak egyszerűen félünk valamitől, akkor azzal kell foglalkozni.

Tudom hogy nagyon rossz érzés. Bármilyen depresszió, szorongás esetében ha helyesen táplálkozunk, és eleget mozgunk, és mellette sok olyan dolgot csinálunk ami lefoglal minket, amit szeretünk, energiával tölt fel minket, új (pozitív) élmények érnek, akkor a lelki problémák lassan elmúlnak.

A mozgás nagyon sokat segít, hiszen boldogsághormonok termelődnek közben, és még sok más hasznos folyamat indul meg. Főleg a rendszeres mozgás segít sokat.

Viszont ahhoz hogy a lelki problémákat véglegesen megoldjuk, ismerni kell az okot is.

Volt valami vagy csak magától jött?

2013. nov. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy,ilyen bőven leirtad nekem nem érek most rá a mai nap folyamán válaszolni fogok privátban,köszi mégegyszer:)
2013. nov. 20. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!