Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Járt már így valaki fogamzásgá...

Járt már így valaki fogamzásgátló abbahagyása után?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja abbahagytam a fogamzásgátló (Lindynette) szedését, azóta rengeteg a pattanás az arcomon. Szerencsére nem pirosak, nem gennyesek vagy gyulladtak, hanem pici dudorok, ha kinyomom, fehéres váladék távozik.

Fogamzásgátló előtt is problémás volt a bőröm, de a tabletta szedése alatt szépen rendbejött.

Mit tegyek, forduljak bőrgyógyászhoz? Babát szeretnék, fogamzásgátló nem jöhet szóba, még ha meg is szünteti a pattanásokat.


2013. nov. 26. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen menj el bőrgyógyászhoz, de kozmetikushoz is járj rendszeresen. A kettő kombinálva a legjobb.
2013. nov. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Pont így jártam én is, bár nem ezt a fajtát szedtem. Mióta abbahagytam, az amúgy sem problémamentes arcbőrömön kb. zsíros kenyeret lehetne készíteni, és nekem is több a pattanásom (sőt,a bőröm a mellkasomon is megbolondulgat olykor). Amit tehetsz, hogy minden nap eszel zöldséget,gyümölcsöt, iszol elegendő folyadékot,lehetőleg vizet.Bőrgyógyász szakembert is felkereshetsz, bár ők külsőleg igyekeznek szerintem megoldani a dolgot, vagy kapásból felírnak valami gyógyszert, ami meg most szerintem nem nagyon hiányzik a szervezetednek!

2013. nov. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát sajnos a fogamzásgátló az ilyen. Addig rendezi a dolgot, amíg szeded, utána visszajön.

Sőt, olyan is van, akinek tiszta ragya lesz a feje szedés után úgy, hogy előtte sosem küzdött pattanásokkal.

Kozmetikushoz vagy bőrgyógyászhoz menj el.


Nekem ezek váltak be:

- egészségesebb táplálkozás (mióta IR-es diétát tartok, azóta tisztább az arcom)

- a sok kence (arclemosó, tonik meg minden fittyfütty) helyett csak vízzel mosom az arcom

- mikor durvább a helyzet, akkor bekenem az arcom Akneroxiddal (patikában vény nélkül kapható)

2013. nov. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a hátam pattanásos tőle, a legtöbb nem olyan gáz, de mindig van 1-2 ami akkora mint a fejem és nagyon fáj :) na meg persze hetekig meg van a nyoma még ha hozzá sem érek - márpedig a hátamon nem igazán tudnám kinyomkodni a pattanásokat :D
2014. jan. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!