Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért izzadok a hidegben? És...

Miért izzadok a hidegben? És van valami jó ellenszer az izzadás megszüntetésére?

Figyelt kérdés
Én másokkal ellentétben valamiért télen izzadok jobban, a hidegben, amikor rétegesen kell felöltözni. Természetesen nyáron is, de akkor negyede ennyit se, mint most pl ősszel. Ilyenkor ugye felveszek egy pólót, pulcsit és egy kabátot, majd 1 óra múlva ott tartok, hogy le se merem venni a kabátomat mert félek, hogy látszódni fog az izzadtság folt. Iszonyúan kellemetlen. Rengeteg féle dezodort próbáltam már, de igazából egyik sem szüntette meg a teljes izzadást. Van valakinek valami bevált tippje túlzott izzadás ellen?A válaszokat előre is köszönöm.

2013. nov. 29. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Én ugyanilyen vagyok. Nyáron literszám lehet a vizet csavarni a ruháimból, és télen is van, hogy többször kell ruhát cserélnem, nehogy tüdőgyulladást kapjak. Én két dologra tudok gondolni, legalábbis a saját esetemben. Az egyik valami genetikai dolog lehet, a másik pedig, hogy van rajtam súlyfelesleg. Rajtad nincs?
2013. nov. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A genetika lehet nálam is, viszont vékony alkatú vagyok... Ebből adódóan idegesebb tipus is, lehet ez is hozzá járul néha az izzadáshoz. Voltam pajzsmirigy vizsgálaton is nem rég, akkor minden teljesen jó lett. Az orvos nekem azt mondta, hogy aki vékony gyakran még jobban izzad. Mindenesetre elég kellemetlen sokszor...
2013. nov. 30. 12:45
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Ahh, az én életem is az izzadás keseríti meg!! Télen-nyáron izzadok, nagyon sokat. :S

Biztos hallottál már te is a Solutio Antisudorica-ról...azt hiszem így írják...gyógyszertárban tudod megvenni. Én még nem próbáltam, de most akarom majd tesztelni. Csak félek kicsit, mert azt mondják eleinte csíp meg viszket tőle a bőr...de állítólag nagyon jól használ!

2013. dec. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy még próbálhatod szódabikarbónával is beszórni a hónaljad. Nekem használt egy időre, bár utána megint elkezdtem izzadni, de egyáltalán nem volt szagom, képzeld! Nekem sajnos elég büdi az izzadságom, nem tudom miért. :(
2013. dec. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!