Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Székrekedésem van, nem tudok...

Székrekedésem van, nem tudok elmenni mosdóba, egyszerűen annyira fáj, viszont már muszáj lenne. Az orvos Guttalax cseppet javasolta, ez fellágyítja a székletet az "alsóbb rétegekben" is?

Figyelt kérdés
Nem fog ennyire fájni? Egyébként 30 cseppet írt fel, de a betegtájékoztatón max 20 csepp van. Meddig tart ennek a hatása? A válaszokat nagyon köszönöm!
2013. dec. 2. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Guttalax erős, tisztít, elég radikális.. Annak hatnia kell. Viszont ha lassabb és gyomorbarátabb megoldást szeretnél, próbáld meg a szódabikarbónát inni, de nem csak 1-2 dl-t hanem többet. Van akinek használ, ilyen vagyok pl én is... Vagy ha szereted a kamillateát, abból egy pár liter hat..:)
2013. dec. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyorsabb hatást érsz el a Glicerin kúppal, az kb 5 percen belül kihajt belőled mindent és nekem utána még 1-2 napig is könnyebb a székletem.
2013. dec. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szépen ki fog szerintem pucolni.

Biztosan fogsz is görcsölni, ahogy majd törekszik kifelé a széklet.

Bár én jobban híve voltam, mikor székrekedéses voltam, a Szenna teának. Az azért természetes eredetű, több erősségben lehet csinálni, attól függően, hogy mekkora a gond és nem is görcsöltem be tőle.

2013. dec. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is szokott lenni ilyen problémám, a Guttalax hat, viszont görcsölök tőle.

A keserűsótól nem szokott úgy fájni, alsóbb rétegekre pedig próbáld meg a glicerines kúpot.

2013. dec. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Igazából az inger már megvan csak iszonyatosan fáj ha székelek és ezért inkább visszatartom. Az orvos azt mondta túl kell rajta esni, de nem megy egyszerűen. Most elmentem vettem Glicerin-Teva kúpot, hátha az lágyítja a székletet. Arról van valami tapasztalat?
2013. dec. 2. 17:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Du-án 17 óra körül egy pohár vízbe tegyél bele 2 evőkanál búzakorpát.Idd meg.Ha marad a pohárban búzakorpa,addig tegyél mindig vizet rá,míg el nem fogy a korpa. Utána még minimum 2 pohár vizet igyál amíg lenem fekszel.Reggel éhgyomorra 1.2 pohár langyos víz.És rá fél órára tudsz menne WC-re.Én sok hashajtót kipróbáltam.1 hónapja ezt iszom és a hasam nem fáj,nincs székrekedésem,és sokkal jobb a gyomrom. Mikor kefirbe vagy joghurtba tettem akkor nem volt jó.Érdemes kipróbálni. Egyszerű de hatásos.
2014. ápr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem jó tapasztalatom van a Glicerin kúppal kapcsolatosan, 2-3 havonta ha van ilyenem, hogy nem jön ki, ilyenkor egy kúp kb 10 perc alatt segít.
2014. ápr. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!