Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Jó vagy rossz ha alszom...

Jó vagy rossz ha alszom délután? (16F)

Figyelt kérdés
Az a helyzet velem, hogy ma nagyon álmos voltam olyan 11-től 16 óráig ig, mivel kb 7 órát aludtam, és ma nem feküdtem le délután aludni mert utána ha felkelek olyan rossz a közérzetem,nem szeretek délután aludni, és mindig igy szokott lenni h lb 11-17 óra között rohadt álmos vagyok aztán elmúlik.Jobb lett volna ha aludtam volna, az helyett hogy a gép előtt ülök?
2013. dec. 7. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha egy 20 percre ledőlsz akkor azzal nem árthatsz.
2013. dec. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A délutáni alvás, kis pihenés alapvetően egészséges de az úgy egy fél óra és 1,5 óra közötti időt szokott jelenteni és rendszeresen (pl. amikor egyesek ebéd után lepihennek napközben).


A te problémád az, hogy nem pihened ki magad éjjel, keveset alszol vagy nem megfelelő az alvás minősége. Emiatt vagy fáradt, esetleg mert vitaminhiányod van.

Én nem javasolnám, hogy lefeküdj délután, mert akkor nem fogsz tudni rendesen aludni éjjel és teljesen felborul az alvási ciklusod.

De megértem a problémát, mert sokszor én is annyira fáradt vagyok, hogy ha nem fekszem le pár órára, akkor egyszerűen már az is idegesít, ha a kedvenc sorozatomat nézem és nyűgös vagyok. Ilyenkor már többet ér, ha alszik az ember. Alapvetően viszont inkább azt javaslom, hogy mosakodj meg hideg vízzel, mozogj hallgass zenét, sétálj egy kicsit a szabad levegőn, sétáltasd meg a kutyát, kezdj el csinálni valamit, vagy beszélgess emberekkel. Azzal ki lehet húzni estig, aztán már lefeküdhetsz. Persze olyankor szokott lenni az, hogy már nem álmos az ember, pedig délután kis híján ülve elaludt. Javaslom erre, hogy tervezd meg mikor fekszel le vagy mikor szeretnél elaludni és előtte pár órával már csak unalmasabb dolgokkal foglalkozz, hogy rá tudj hangolódni a pihenésre.

Néha megengedheted magadnak, hogy lefeküdj egy kicsit délután is, de ha megoldod a rendes éjszakai alvást, akkor erre nem lesz szükség. Másrészről mozogni kell, különben akkor is elálmosodsz, ha eleget aludtál.

Talán vicces, de napközbeni alvásnál az is segíthet, ha lefekvés előtt megiszol annyi ásványvizet, amennyit csak tudsz, mert akkor elvileg nem alszol többet 2-3 óránál, mert fel kell majd kelned, hogy mosdóba tudj menni. Nálam legalábbis ez be szokott válni, mert előfordul, hogy úgy kell este elvégeznem valami feladatot, hogy előtte napokig azon dolgoztam és alig aludtam, de délután muszáj vagyok egy keveset. Ez azért is jó, mert ha nem ébresztik az embert, hanem magától ébred fel, akkor sokkal kipihentebbnek érzi magát és kiegyensúlyozottabb.

De hangsúlyozom újra, hogy az éjszakai alvást kell rendbe tenni, mert az okozza ezeket a problémákat. Ha az rendben van, akkor nem kell azon agyalni, hogy mi lett volna a jobb, amikor igazából sehogy sem jó.

2013. dec. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az, hogy délután alszol, teljesen rendben van. A kérdés az, hogy mennyit. Ha, csak ledőlsz, 20 perc az ideális, viszont ha tényleg aludni szeretnél minimum 1 órát.
2014. jan. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!