Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hányinger Algopiryntől?

Hányinger Algopiryntől?

Figyelt kérdés
Mindig algopirynt szedtem, tehát allergiás nem vagyok rá. Többször észrevettem viszont, hogy bevétel után gyógyszerszagot éreztem az orromban. Ma fogfájásra vettem be, a fájdalom szerencsére el is múlt, de olyan fura lett a gyomrom tőle és mintha öklendeznem kellene, vagy ilyen nagyon enyhe hányingerem lenne. Pl mint amikor valaki ideges és görcsbe ugrik a gyomra mellé pedig kellemetlen hányinger jön. A mellékhatások között igazából nem találtam ilyesmit..Valakinek volt már hasonló?

2013. dec. 16. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen,az Algopyrin nem tartozik azok közé a gyógyszerek közé,amik könnyen gyomorpanaszokat okoznak. Persze lehet egy egyéni érzékenységed rá,de lehet,hogy semmi köze a mostani hányingerednek a gyógyszerhez,hanem egyéb betegség(vírusos megbetegedés)oka van.

Amúgy az,hogy eddig nem voltál allergiás Algopyrinre nem jelenti azt,hogy akár most,akár valamikor nem is leszel az.

2013. dec. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám hányási rohamokat kapott az algopyrintől, és kiderült, hogy azért, mert helicobacterje volt. Fogalmam sincs, mi köze a kettőnek egymáshoz. Egyébként úgy tudom (innen tudom), hogy az algopyrin betegtájékoztatójában benne van, hogy hányás esetén mentőt kell hívni, mert valami nagyon ritka betegség tünete is lehet (olvasd el a betegtájékoztatót, nekünk kb 10 éve volt ez az incidens), tehát lehet, hogy jót tenne, ha megemlítenéd a háziorvosodnak, hogy neked ilyened van az algopyrintől.
2013. dec. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na most megnéztem, és már nem szerepel a betegtájékoztatóban ez a kitétel, szóval lehet, hogy azóta változott az összetétel, vagy bármi. Ez tényleg elég régen volt.

Viszont most szerepel a következő (a melléhatások között):

"Gyakorisága nem ismert:

- hányás, hányinger, gyomorirritáció, hasmenés,"

2013. dec. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából nem hánytam tőle és hasmenésem sincs, csak egy enyhe hányinger, de azt se tudom, hogy attól van-e. Lehet, hogy teljesen mástól. Legutóbb egy hete vettem be egy felet fejfájásra akkor semmi bajom nem volt tőle. De köszönöm a segítséget!:)
2013. dec. 16. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!