Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért akkor fáj az oltás,...

Miért akkor fáj az oltás, amikor kihúzzák a tűt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom már lerágott csont a H1N1 oltás, én most kaptam meg. Hallottam hogy fájni fog kicsit, de nem értem hogy miért akkor amikor kihúzzák a tűt?
2009. nov. 26. 14:27
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Mert mikor behatol egy idegen test a szervezetbe az nem érzödik anyira csak mikor elhagyja azt a tü esetében pont kihuzák (a szöget is egyszerübb beütni mint kihuzni ) de amugy elvileg azért a beszurásnak is kicsit fájnia kellene.

ha meg az oltás után van az azért lesz mert akkor kapod meg a mérget ( a h1n1 oltást tartalmazo anyagokat amik magas részt mérget tartamaznak és elmerombolo és idegrendszer károsito hatásu ) és akkor oszlot el a szervezetedbe igy azért érzed magad roszul is utána eg kicsit.

2009. nov. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
általában akkor érzed az oltást, amikor befecskendezik, mert akkor feszít, és ez az érzés a kihúzás idején tetőzik - ez minden oltásra érvényes. erre gondoltál, vagy eltérő tünetekre? bizonyos esetekben, pl. a veszettség vagy az álomkór elleni szérum beadásakor más jellegű fájdalom is jelentkezik, mivel itt az oltóanyag nagyon extrém, az egészséges sejteket is égeti, marja... (persze ezek nagyon speciális esetek) nem lehet, hogy a h1n1 esetében a teljes testes vírusalap miatt érzed a fájó hatást? hogy erősebben kezd el dolgozni? csak tippelek, én nem oltattam még, de az ismerőseim között volt, aki igen, és nem panaszkodott ilyesmire... neked végül is volt fájdalom...?
2010. jan. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!