Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha az influenza ennyire...

Ha az influenza ennyire életveszélyes, miért csak választható az oltás?

Figyelt kérdés
2009. nov. 17. 21:56
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A csapból is az folyik h életveszélyes.Miért nem teszik kötelezővé akkor? igy nem kéne járványtól tartani.
2009. nov. 17. 22:00
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem sűrűn hallom azt, hogy életveszélyes, szerintem ezt ezek az oltásellenesek nyomják főleg cinizmusból, mint ahogy Te is tetted.

Az oltás pedig azért nem kötelező, mert demokrácia van és nem jelent halálos veszély az influenza nagy tömegekre. Hollandiában még a kanyaró elleni oltás se kötelező, meg is hal ott minden évben jónéhány csecsemő kanyaróban annak ellenére, hogy ez a betegség máshol már nem létezik.


Tájékoztatásul közlöm, hogy influenza elleni oltás Magyarországon 40 éve készül, 15 éve nagyüzemben és azóta évente 1-1,5 millió ember kéri is. Csk most hiszi ezt a sok tájékozatlan, hogy ez valami új, teszteletlen, mikrocsipes, gonoszság.

2009. nov. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22:06-os vagyok az elejét félreérthetően fogalmaztam, szóval nem arra gondoltam, hogy Te cinizmusból írtad, amit írtál, remélem nem azért írtad, hanem arra gondoltam, hogy Te is ettől a közegtől hallod főleg azt, hogy életveszélyes, mert én igaz nem nézek minden nap híradót de egyszer se hallottam még benne, hogy életveszélyes lenne a vírus csak azt, hogy vannak halálos áldozatai és ha járvány lesz nagyon sok ember megkaphatja, ami igaz is.
2009. nov. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem életveszélyesebb ez sem,mint az eddigi influenzák.Csak most nagyobb a felhajtás körülötte.Az oltoanyagot el kell adni,és ennyi.
2009. nov. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
nem életveszélyes. a sima influenza is halálos lehet, ha gyengébb az ember immunitása, abban is minden évben meghalnak néhányan. azért nem kötelező az oltás, mert nem vizsgálták be normálisan, nem végeztek elég tesztet, könnyen lehet h több kár tesz benned mintha átesnél rajta és taknyos lennél egy darabig. nem kap tőle mindenki vérzéses tüdőgyulladást, de a hírekbe nyilván az kerül be, nempedig az akinél pozitív lett a h1n1 teszt, de 2neocitran után szebb mint újkorában. nem hozna akkora nézettséget:) pánikkeltés. a madárinfluenzából ugyan ilyen cirkusz volt. nem százas, h biztonságos az oltóanyag.
2009. nov. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
51%
Mert az emberek már csak ilyenek,hazudnak azért hogy meggazdagodjanak,és nem érdekli őket,hogy lehet etől más megbetegszik.
2009. nov. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Mert nem minden esetben életveszélyes, sőt, (szerencsére) kifejezetten gyér mortalitási rátával rendelkezik.

Nem minden veszélyes betegség ellen kötelező a védőoltás, gondolj csak az agyhártya gyulladás elleni oltásra, az sem kötelező...

Az is más kérdés, hogy a média csak a halálesetekről számol be(elég szenzációhajhász módon), de ezt már megszokhattuk más esetekben is (pl. balesetről se nagyon számolnak be, ha nem folyik patakokban a vér).

Amúgy az oltással nincs semmi baj, u.az mint a szezonális, csak más elölt vírustörzs van benne.

Ha további kérdésed van, ajánlom az ÁNTSZ anyagát:

[link]

De semmiképp ne kamu, vitaminboltos, szcientológus blogokat olvass, ha tájékozódni akarsz! (pl. "neoltsal.blog.hu" vagy ilyesmi neve van, mert ott csak Lenkei papa próbál agyat mosni, és vitamint árulni, mindezt összeesküvés köntösbe bújtatva).

2009. nov. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

40 éve van védőoltás, ráadásul akkoriban még fő bevételi forrása is volt egy gyógyszergyárnak. Ma, az antidepresszánsok, multivitaminok, kozmetikumok, fájdalomcsillapítók világában a védőoltás szinte nem is profitforrás a gyógyszergyárak számára. Akkor miért pont most találnának ki ilyen hülyeséget, hogy eladják az oltást? Ráadásul eddig is jó volt a magyar oltási hajlandóság, évente 1-1,5 millió embert oltottak influenza ellen.


Az pedig, hogy az oltás nem bevizsgált és azért nem teszik kötelezővé szemenszedett hazugság. Ahogy írtam 40 éve oltanak Magyarországon, eddig se tették kötelezővé, az influenza nem olyan veszélyes, hogy kötelezően kelljen oltani ellene. Vagy 40 év alatt se tesztelték még ki eléggé az oltást? :)

2009. nov. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

én sokszor hallom h ez is csak egy olyan influenza mint a többi..az hal bele akinek eleve van valamilyen betegsége.( pl.szívprobléma vagy akármi) idáig aki magyarországon belehalt annak általában volt valami baja.

az oltással kapcsolatban pedig lehet h igaza van az előző kommentelőnek,"el kell adni"..nem is kötekedés képpen de az előző influenzáknál nem volt olyan h az interneten hamis oltóanyagot árultak.

2009. nov. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

előző vagyok

hozzáteszem h én nem értek ehhez annyit mint a legelső válaszoló

2009. nov. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!