Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van valakinek valami ötlete...

Van valakinek valami ötlete hogyan tudnák kilábalni ebből az egészből?

Figyelt kérdés
6 éve, amióta a barátnőm elhagyott, depressziós lettem. Gyógyszereket kezdtem szedni,1-2 hónapig minden rendben is volt. (Azóta sincs barátnőm) Aztán bekerültem egy olyan haveri körbe, ahol mindenki ivott, vagy drogozott. Így akarva-akaratlanul is én is elkezdtem. Éreztem magamon a drogok káros hatásait, de itt még nincs vége a történetnek. Az i-re a pontot nyár elején édesapám korai halála tette fel.:-( Azóta szinte ki sem mozdulok itthonról,csak ha muszáj.Már ott tartok,hogy az öngyilkosság gondolata motoszkál a fejemben.Viszont gyáva vagyok felkötni magam,vagy leugrani a 10-esről.Valami jó ötlet?
2013. dec. 25. 07:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Tényleg súlyos "megrázkódtatások" értek,de ez sajnos hozzátartozik az élethez. Persze nem mindenki tudja egyformán feldolgozni ezeket. Ha neked magadtól nem megy,vagy nincs a környe4zetedben olyan,aki tudna segíteni,akkor keress fel egy pszichiátert,mert az ilyen esetekben nem elég a gyógyszer. Pszichoterápiára is szükség van! Nálunk még sokan "nem hisznek" benne,pedig ez nem hülyeség! És tényleg szükséged van rá!
2013. dec. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hany eves vagy?

Az egyik, felkeresel egy pszihiatert,v. pszihologust.En nö vagyok,feltetelezem te fiatalember,de voltam regen hasonlo helyzetben.Gyogyszerek hatsara(kortizon)amit 8 evig szedtem,szorongasos,panik es felelem beteg lettem.Allando hanyinger gyötört alig tudtam a falatokat lenyelni......

Akkoriba vettem egy nagy gobelint es elkezdtem kivarrni,parhonap mulva,kezdtem jobban lenni,majd nemsokara egesz jol,lekötötte a figyelmem.

Neked ajanlom,ha nyomaszto gondolatok jönnek,probalj atvaltani pozitiv gondolkodasra,biztos voltak az eletben jo idöszakok is,kezdj visszaemlekzni milyen jo volt,eld bele magad,ne hallgass szomoru,szivszorongato zenet,valts at vidamra....van valami amit szivesen csinalnal?Valami hobbi,ami igazan leköt,festes,rajzolas,ha nem is perfekt,szines festekkel,barkacsolas,v. ha nem tudsz fözni,kezdj el tanulni,mindennap valami mast,menj ki a varosba-faluba ,setalj,vidd ki a kutyad ha van.....A lenyeg hogy ne gondoskodj sokat a rosszrol.

2013. dec. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is jártam hasonlóan mint te, hát a kutyaharapást szőrével dolog segített. Én is tudom hogy ilyenkor nehezen áll neki az ember a csajozásnak, de úgy voltam vele hogy megerőszakolom magam, kifelé azt mutattam hogy minden rendben van. Búval b*szott férfi nem kelendő a csajoknál, főleg ha még rinyálsz is nekik, először meghallgatják, megértik, de a siránkozástól csak elmenekülnek. A lényeg a lényegben hogy bevált ez a dolog, kifizetődött a színjátszás, utána már belső boldogság volt, egyszerűen időm se volt foglalkozni a múlttal. Kapj el egy jobb pillanatot és akkor kezdj neki az önsegélyezésnek, hidd el ha megerőszakolod magad meg is lesz a gyümölcse, nem biztos hogy rögtön, de jobb ötletem nincs erre.
2013. dec. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az öngyilkosságot felejtsd el! Az a gyáva emberek menedéke és nem old meg semmit azon kívül, hogy jó nagy traumát okozol a hozzád tartozóknak is. Az élet nem csak a szép dolgokból áll, hanem kemény időszakokon kell mindnekinek átmennie. Kinek így, kinek úgy. Van aki hamar feldolgozza és elfogadja a tényt, hogy: Ez van . De az élet megy tovább és rengeteg jó dolog vár még rád! Sajnos az én környezetemben is voltak olyan emberek akik hasonlókon mentek keresztül, de mindenki kilábalt belőle. Megértették, hogy nem lehet folyton a múltban élni és ezt neked is el kell fogadnod! Elhatározás kérdése az egész, agyban dől ez is, mint minden más. Lehet itt gyógyszereket szedni és orvostól-orvosig járni, a tartós változást csak te tudod magadban meghozni azzal, hogy ÚJ életet kezdesz! Egyik nap elhatározod, hogy mától minden más lesz. Nem rinyálsz a régi dolgokon, nem panaszkodsz és nem sajnáltatod magad. Elmész szórakozol, kikapcsolódsz, ismerkedsz, lekötöd magad. Hidd el, meglesz az eredménye. Az életben mindenkivel előfordul, hogy elhagyja a szerelme, és az is, hogy idővel elveszti mindenki a szüleit. De sajnos ez az élet velejárója, muszáj feldolgozni és ez csak úgy fog menni amit az előttem lévők is írtak. Tereld el a gondolataidat, tűzz ki magad elé célokat, és határozd el, hogy a következő naptól minden más lesz. Mert mindig van új nap és új lehetőség, hogy újra kezdd az életed! Sok sikert!!
2013. dec. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!Kicsit meg is hatódtam hogy vettétek a fáradságot és elolvastátok,valamint az elgondolkodtató válaszokat is!Nos a történet még így sem teljes,ugyanis pszichiáterhez járok 6 éve.Tehát ő írta fel a gyógyszereket,nem magamtól kezdtem szedni.4 féle antidepresszánst és egy fajta (Rivotril 2mg)nyugtatót szedek.32 leszek januárban.Egyszerűnek hangzik amit leírtatok,viszont abban igaza van egyikőtöknek,hogy a hozzám hasonló "férfiakért" nem tulzottan rajonganak a nők.Ebből kifolyólag próbálkozni sem látom értelmét...Csak az tudja milyen betegség ez,aki benne van vagy már átélte..a többiek elintézik azzal hogy nem fut 100-on..Igazából nincs hobbim,semmisem köt le.Ha elkezdek nézni egy filmet,fél óra után megunom..nem beszélve a szexuális étvágy hiányáról.
2013. dec. 25. 13:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Foglald le magad valamivel

Szakadj el a drogos baráti körödtől (ha még nem történt volna meg)

2013. dec. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szexuális vágy csökkenése a gyógyerektől van valószínűleg, hiszen ez az egyik mellékhatásuk. Az írásodból ítélve azt látom, hogy úgy mondd "nincs kitartásod". Szerintem sok pozitív változást hozna, ha elkezdenél valamit sportolni, mozogni. Pl eljárni futni, vagy elmenni egy edzőterembe ahol vannak embere, lehet ismerkedni, kikapcsolódsz, feltöltődsz.Ismerős érzés amikor az embernek semmihez nincs kedve és ilyen jellegű helyzetben van. Egy végeláthatatlan útnak tűnik, aminek nem látod a "fényt és a változást" a végén. Magyarul: teljes kilátástalanság! Viszont egyetértek az előttem szólókkal,hogy jót tenne a környezet változás, az sok mindenen tud változtatni. A kezdet mindig nehéz... de utáni annál jobban fogsz örülni, hogy belevágtál. Ha sosem kezded el, nem fog jönni a változás. Ne mondd azt, hogy nincs értelme ismerkedni. Biztos vagyok benne, hogy rengeteget javítana a helyzeteden!:)
2013. dec. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek!Hihetetlen,de lementem futottam egy kört,és máris jobb a kedvem.:-) Igaz majdnem kiköptem a tüdőm,de megérte.Azt hiszem ezt a szokást megtartom.

Tényleg sokat számít,hogy valakivel/valakikkel tudok ilyen dolgokról beszélni.

Aranyosak vagytok.Köszönöm! :-))

2013. dec. 27. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!