Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A normális vérnyomás mellet,...

A normális vérnyomás mellet, lehet magas a koleszterinszint?

Figyelt kérdés

Egy 37 eves ferfi vagyok, a taplakozasom az vegyes, gyakran van tojass, szalonna, zöldség, hús, hal, gyümölcs, édesség az kevésbe mert nem vagyok oda érte !

Kíváncsi vagyok, hogy kell e aggódnom. a koleszterin szintem mait, mert a vérnyomásom jónak tűnik (gondolom) Kaptam egy vérnyomásmérőt és ma aztán mertem is rendesen vele !Szóval a délben ittam egy pohár vörösbort, ebéd után meg egy kávét,az eredmény 141/82, pulzus 79. Utána dolgoztam még a műhelybe vagy 2 órát. Bementem és lepihentem kb. egy fel órát ,megmertem a vérnyomásom és lett 118/71 pulzus.67 , gondoltam hogy kipróbálom 15 fekvőtámasz, és lett 134/79pul.82 most estere meg volt egy jó szex,az eredmény 134/82 pulzus 92


2009. nov. 27. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne?Semmi köze nincsen egymáshoz a két dolognak.
2009. nov. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem függ össze a koleszterin szint a vérnyomással. De még nagyon a táplálkozással sem. Aki hajlamos rá, vagy "A" vércsoportu, általában magasabb a koleszterin szintje. Ha a jó koleszterin /HDL/aránya jó, nincs különösebb jelentősége. A én vérnyomásom 120/80, pulzus 70 körül, a koleszterinem pedig 8/!/ Szinte zöldségen és gyümölcsön élek, nem dohányzom és nem alkoholizálok. Viszont "A" vércsoportu vagyok.
2009. nov. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!