Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ájulós lányoknál, fiatal...

Ájulós lányoknál, fiatal nőknél hány éves korban kezdődtek az ilyen jellegű rosszullétek?

Figyelt kérdés
És meddig tartottak, ha idővel elmúlt? Vajon igaz, hogy ezt ki lehet nőni? Van aki szerint tizenéveseknél aránylag gyakori az ájuldozás, de később ritkább, esetleg teljesen el is múlik. Ti mit tapasztaltatok?

2014. jan. 3. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Én 10 évesen ájultam el először. Utána még talán 3-szor. De kerülgetni sokszor kerülgetett. Most 35 vagyok. Ez tinikorban volt. Aztán már ha éreztem hogy ájulás kerülget akkor legugoltam, leültem, friss levegő, lefeküdtem, mikor mire volt lehetőségem. Csak az van benne hogy sokszor szerintem már csak az agy játéka hozta ki, féltem tőle, és akkor bebeszéltem magamnak hogy elájulok.
2014. jan. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálam is kb 10 éves korom körül kezdődött. Most 21 vagy, még nem nőttem ki, csak tudom, hogy hogyan kerülhetem el, vagy ha érzem hogy el fogok ájulni, próbálom megakadályozni, pl mindig van nálam víz, szőlőcukor, kerülöm a zsúfolt, tömött helyeket, a tömeget ahol összenyomnak, nyáron nem állok sokat a napon stb.

Én úgy vettem észre, hogy minél idősebb vagyok, annál rosszabb...régebben egy ájulás után 5 perccel már semmi bajom nem volt, most meg egy egész napom rámegy a regenerálódásra.

2014. jan. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is még talán csak 5.es netán alsós voltam az ált.suliba. Elég kellemetlen élményeim vannak. Felnőttként is vészesen ügyelek arra, hogy elkerüljem azokat a tömeges, zsúfolt ünnepélyeket ahol elő szokott jönni. Vagy ha más nincs víz, leguggolás, leülés bármi. Irigylem akinek sose voltak ilyen problémái, mert felnőttként az ember a legapróbb szédüléses rosszullétre rápánikol. :(
2014. máj. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!