Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vannak hangok a fejemben?

Miért vannak hangok a fejemben?

Figyelt kérdés
Folyamatosan 1 hang beszél a fejemben ha éppen semmit nem csinálok. Ha ülök a buszon és nem hallgatok zenét, ha ülök a gép elött és nem filmezek vagy nem játszok, ha lefekszem aludni akkor a legrosszabb. Van hogy órákig nem tudok ez miatt elaludni. És ami a legzavaróbb : van hogy a barátnőmmel elég forró a hangulat, és akkor megszólal a hang és elkezdek parázni és elszáll az ihlet. Ha iszok, társaságban vagyok enyhül a dolog. 19/F

2014. jan. 3. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
És mégis mit mond? Érthető? Javasolnék szakembert..ez elég komolynak tűnik. Nem próbáltál a közelmúltban valamilyen kábszert? Bármilyet?
2014. jan. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szakember!!!!
2014. jan. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A skizofréniának pl. ez az egyik tünete.
2014. jan. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy skizofrénnek nincs betegségtudata. Tehát teljesen normálisnak gondolná a hangokat és nem gyanakodna,hogy probléma van..a skizofrénia meg végső esetben, sok tünetegyüttes,sokáig tartó fennállásával is csak nehezen mondható ki valakire. És annak is van több fajtája.
2014. jan. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem dorogozok egyáltalán. érthető a hang, tulajdonképpen ez a saját hangom de a fejemben. Ha iszok (alkohol) akkor ugy érzem mintha kikapcsolódna az a hang. és ellazulok. akkor minimális a dolog, viszont ha ittasan is rátérünk a barátnőmmel a témára ismét erősödik... mostanában van hogy egyfajta szorongás is elkap, elég rossz érzés..
2014. jan. 3. 23:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez akkor valószínűleg egy elég komoly szorongás..megváltozott élethelyzet, próbatétel,új dolog az életben, felelősség, teljesítménykényszer, stb..és ezer dolog válthat ki ilyet. Nem vagy biztos magadban, így próbálod magad meggyőzni. Próbálj meg rájönni,mi okozza a szorongást, és beszéld meg azzal az emberrel,akiben a leginkább megbízol. Ha ilyen nincs, vagy nehezen menne,akkor pszichológus kell. Sokszor az is elég,ha az ember kimondja a problémát. Saját tapasztalat, bár nekem anno pszichológus kellett. És ha ilyen alkat vagy, sajnos mindig visszatérhet..én sem vagyok rendben még most sem. De igyekszem kezelni. :)
2014. jan. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat. már is jobb, hogy igy leirtam :) személyesen nem mondom el senkinek ezeket mert cikinek érzem, magambanmegpróbálom valahogy megoldani
2014. jan. 3. 23:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Rendben, sok sikert. De a pszichológiai betegségeket nem kell szégyelleni,sajnos nagyon sok ember szenved ettől,többen,mint gondolnád,csak senki nem mer róla beszélni. De ha nem megy a dolog,tényleg keress pszichológust, mert eldurvulhat a helyzet. Én is csak akkor kaptam észhez, amikor már testi tüneteim lettek, és végül bántottam magam fizikailag. Akkor megijedtem és magamtól mentem dokihoz. De remélem neked egyszerűbb lesz.
2014. jan. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2014. jan. 3. 23:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen normális, csak most "túlzottan" figyelsz magadra, ilyenkor jön a pánikbetegség, szorongás. Az agyunkban zajlanak a folyamatok, kihallatszik ez az, gondolkodunk, tudatalattiból felröppen ez-az.
2014. jan. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!