Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozza a refluxot?

Mi okozza a refluxot?

Figyelt kérdés
a torkom rossz állandoan, és a mellkasom szúr, pedig már sokadik gyógyszert szedem rá. orvosok szerint ez reflux egyértelmüen. De mi lehet az oka??? idegességtől?? vagy inkábbb attól hogy nem birok rendesen rágni? a fogimat most keezdem el csináltatni. légyszi ha tudjátok mi okozhatja irjátok le

2014. jan. 4. 01:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Helytelen táplálkozás és lefekvés előtti evés.

Amikor már kialakult, akkor bizonyos ételek fokozhatják a tüneteket.

2014. jan. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Étrend okozza!

Próbáld ki a szénhidrátokat teljesen lecsökkenteni ( pékárú, liszttel készült ételek), tej is nagyon erős savasító hatású szóval tej és tejtermékeket hanyagold, de a puszta tej ivást mindenképp.

Cukrot, ill. cukor tartalmú ételeket hanyagold.

Minden étkezés elött igyál meg egy pohár citromos vizet ( a citrom savas, de szervezet lebontás során lúgossá alakítja)

Kenyér olyat kell venni amelynek alacsony a szénhidrát tartalma legyen kevesebb mint 20g/ 100g kenyér. Szerencsére elég sok pékségben lehet kapni pro body kenyeret, de a norbi féle kenyerek is jók. Ami nem jók: fehér, félbarna, barna, teljes kiőrlésű stb.


Amikor érzed hogy sok a gyomor savad, mazsolával is meg lehet fogni, az egyik legerősebb lúgosító. 2 maréknyit megeszel 20-30 perc alatt elmulasztja.


Nálam a reflux a tüdőmbe szivárgott vissza, és gyakori köhögést, és asztmát okozott, de mára ezt tudom kezelni, és teljesen megszűntek a panaszaim.

Ha csak teheted egyél sok zöldségeket, húsokat, gyümölcsről se feledkezz meg.


Lehet lejjebb írni fogják, hogy a hús is savasító, de saját és sokak tapasztalata mégse ez okozza a refluxot.

2014. jan. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a reflux oka, hogy a gyomorszáj nem zár és a savas folyadék visszaáramlik a nyelőcsőbe.

Gasztroenterológushoz kellene menni, mert erre van gyógyszeres kezelés.

Tény, hogy sokat segítene az is, ha kerülnéd azokat az ételeket, amik megemelik a gyomorsav szintedet. A dohányzás is megemeli egyébként.

2014. jan. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) pedig savasitó ételeket nem eszek gondolok itt paradicsomra, füszeres ételekre, zsirosra stb. bár igaz hogy sok szénidrátot eszek. viszont régen sosem volt ilyen problémám nemtudom miért pont most jött ki nálam.
2014. jan. 4. 16:39
 5/6 anonim válasza:

A kérdező utolsó válaszában volt egy fontos rész."pedig savasító ételeket nem eszek gondolok itt paradicsomra, fűszeres ételekre, zsírosra".

Ez pontosan így van amit én is tapasztaltam, amit lehet találni interneten savas vs lúgos ételek mégsem oldják meg a problémát. Mert a liszt, cukor, és a tej a ludas.

2014. jan. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Lehet...de annyira mégsem....mert a szervezetem kivánja, és én azt eszek amit megkivánok, szerintem ez igy normális. édes dolgokat nem szeretem. és érdekes hogy más zabálja az édességet meg a zsiros füszeres kajákat még sincs semmi baja, és olvastam ahol egy orvos irta hogy azért van manapság annyi refluxos mert stresszes az életünk. és hogy elsősorban életmód váltás kell. meg persze a táplálkozásra is oda kell figyelni. Én 20éve ugyanigy étkezek mint most. Eddig mégsem volt refluxom. És igy visszagondolva mrt ugye 2 éve tart. 18éves koromban kezdődött gyomorfájással, azóta vagyok stresszes. és még a kórházban is azt mondták nekem hogy idegi alapon fáj a gyomrom. Azóta a gyomrom nem fájt viszont a torkom rossz és szúr a mellkasom.Rekedt vagyok. Gyomortükrözésem is volt már. nem találtak semmit. mivel hipochonder vagyok már mindenféle vizsgálatom volt de semmi bajom.....de mégis...mert érzem. és nem képzelem be....illetve 1éve mikor elkezdtem szedni a savlekötőt elmúlt a torokproblémám majd én hülye bort ittam és kezdődött az egész....szétvolt marva a torkom.... ja és még nagyon sokat csuklok amit észrevettem bár nemtudom van e hozzá köze. köszönöm a válaszokat remélem mostmár lassan elmúlik. próbálok nem idegeskedni. :)
2014. jan. 5. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!